Fender Parallel Universe Vol II Troublemaker Tele Deluxe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Parallel Universe Vol II Troublemaker Tele Deluxe

"Grzeczni rzadko przechodzą do historii..." Kolejnym modelem z alternatywnej serii Fender Parallel Universe Vol II jest Troublemaker Tele Deluxe.

Przypomnijmy, że seria Parallel Universe pojawiła się po raz pierwszy w ofercie Fendera w 2018 roku i składała się z dziewięciu gitar, które były nie nie tylko limitowane, ale przede wszystkim hybrydowe. Podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach.

Seria powróciła z nową odsłoną w 2020 roku, jako Parallel Universe Vol II i zgodnie z zapowiedziami składa się z instrumentów jeszcze bardziej unikalnych niż wcześniej, a przy tym najbardziej ekscytujących i najrzadszych w całej tegorocznej ofercie marki. W ramach Parallel Universe Vol II zaprezentowano już modele Jazz StratMaverick Dorado oraz Uptown Strat. Kolejnym instrumentem jest Troublemaker Tele Deluxe.

"Potrzeba wielkiej osobowości, aby pokazać się w białym smokingu - a Troublemaker Tele ma na to ochotę. Odważne wykończenie lakieru Olympic White i elegancki złoty osprzęt przeczą prawdziwemu celowi tej gitary, którym jest wywołanie zamieszania. Mówi się, że grzeczni rzadko przechodzą do historii. Z martini w jednej ręce i kastetem w drugiej, Troublemaker Tele Custom jest gotowy, aby narobić pięknego hałasu". Czy potrzeba lepszej zachęty, niż te słowa producenta?

Przypomnijmy, że Troublemaker Tele pojawił się już w pierwszej serii Parallel Universe w 2018 roku. Jego tegoroczna odsłona, Fender Parallel Universe Vol II Troublemaker Tele Deluxe wykorzystuje podobne hybrydowe rozwiązania, takie jak mostek Adjusto-Matic ze strunociągiem anchored, para humbuckerów, pickguard Cabronita oraz główka Stratocastera.

Troublemaker Tele Deluxe jest konstrukcją mahoniową z korpusem i gryfem wykonanym z tego drewna. Korpus został pokryty błyszczącym lakierem nitrocelulozowym, a wykończeniu Olympic White towarzyszy złoty osprzęt i dodatkowe elementy podnoszące wartość estetyczną instrumentu, jak dopasowana kolorystycznie główka oraz prostokątne markery z pearloidu. Nie zabrakło także czarnych dodatków do białego smokingu - bindingu topu i hebanowej podstrunnicy, ramek przetworników, trzywarstwowego pickguarda oraz pokręteł potencjometrów.

Gryf charakteryzuje się profilem Modern "C", a podstrunnica promieniem 12" (305 mm). Menzura wynosi 25,5" (648 mm). Na pokładzie znajdziemy 22 progi medium jumbo, siodełko z kości o szerokości 42,8 mm, zamknięte klucze olejowe oraz mostek Adjusto-Matic. Całość uzupełnia customowa płytka łączenia gryfu - pozłacana, jak reszta osprzętu.

Za brzmienie odpowiada para customowo skalibrowanych humbuckerów Custom Double Tap, sterowanych trójpozycyjnym przełącznikiem. Przetworniki typu PAF cechują się niskim poziomem wyjściowym i dobrze współgrają z mahoniowym korpusem. Zastosowana w nich technologia Double Tap pozwala na lepsze oddanie brzmienia przetworników single-coil po rozłączeniu cewek humbuckerów. Następuje one dzięki funkcji push/push w dedykowanych do każdego humbuckera pokrętłach Volume. Układ elektroniczny uzupełniają dwa potencjometry Tone.

Fender Parallel Universe Vol II Troublemaker Tele Deluxe dostępny jest w komplecie z futerałem Parallel Universe w kolorze Surf Green oraz certyfikatem autentyczności.

 

www.fender.com