Nowa, jubileuszowa seria Fender 75th Anniversary

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowa, jubileuszowa seria Fender 75th Anniversary

Fender prezentuje najnowszą, jubileuszową serię 75th Anniversary, w ramach której światło dzienne ujrzą modele Stratocastera, Telecastera, Precision Bass i Jazz Bass.

Założona przez Leo Fendera w 1946 roku firma wkracza w 2021 roku w 75 rok działalności. "Z dumą rozpoczynamy świętowanie 75 rocznicy powstania firmy Fender, przedstawiając niektóre z naszych najbardziej innowacyjnych produktów" - mówi wiceprezes Fendera, Justin Norvell. "Wkraczając w 2021 r. wprowadzamy ekskluzywny, bardzo kolekcjonerski wybór instrumentów we wszystkich kategoriach - w tym gitary elektryczne i akustyczne, basy, wzmacniacze, instrumenty marki Squier, akcesoria i nie tylko - dedykowanych zarówno dla profesjonalistów jak i wszystkich nowych graczy uczących się w domu. Część gitar elektrycznych wyprodukowanych w tym roku zostanie ozdobiona pamiątkową sztabką na tylnej części główki, a płytka łączenia gryfu będzie udekorowana nowym, jubileuszowym grawerunkiem".

W 1946 roku Clarence Leonidas „Leo” Fender założył Fender Electric Instrument Company i na zawsze zmienił trajektorię współczesnej muzyki. Seria 75th Anniversary, celebruje śmiałe i rewolucyjne projekty Leo poprzez specjalne, wykonane ręcznie w Coronie w Kalifornii, wersje Stratocastera, Telecastera, Precision Bass i Jazz Bass. Dzięki unikalnym wykończeniom, wysokiej jakości przetwornikom i niezwykle wygodnym gryfom, instrumenty te honorują ponadczasowe projekty Fendera, które zmieniły muzykę.

Każdy instrument z limitowanej edycji przyniesie klasyczny styl i brzmienie Fendera w ekskluzywnym pakiecie, który obejmuje m.in. customowy, twardy futerał Inca Silver z pluszowym wnętrzem Lake Placid Blue, certyfikat autentyczności, sztabkę z okazji 75 rocznicy umieszczoną na tylnej części główki oraz wygrawerowaną rocznicową płytkę łączenia gryfu.

Wszystkie modele są dostępne z jesionowym korpusem w 2-kolorowym wykończeniu Burbon Burst na wysoki połysk, złotym osprzętem, trójwarstwowym pickguardem Mint Green, jednoczęściowym gryfem z klonu w satynowym wykończeniu “Super-Natural”, podstrunnicą o promieniu 9,5" (241 mm) i z zaokrąglonymi krawędziami, siodełkiem z kości, ściętą płytką łączenia gryfu, a także przetwornikami z Custom Shopu. Instrumenty pojawią się w ofercie firmy w lutym 2021 roku.

Nowe modele Fender 75th Anniversary Series:

75th Anniversary Commemorative Stratocaster

Gitara posiada gryf o profilu Deep "C" oraz klonową podstrunnicę z 22 progami medium jumbo i czarnymi markerami. Osprzęt obejmuje klucze Modern Locking Short-Post z perłowymi główkami oraz dwupunktowy, synchronizowany mostek tremolo z walcowanym na zimno, stalowym blokiem, siodełkami z giętej blachy i wciskanym ramieniem tremolo (pop-in). Na układ elektroniczny składają się przetworniki Custom Shop Fat '60s Single-Coil Strat przy mostku i gryfie oraz Custom Shop Fat '60s RWRP Single-Coil Strat w pozycji środkowej, pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i 2x Tone.

75th Anniversary Commemorative Telecaster

Gitara posiada gryf o profilu Deep "C" oraz klonową podstrunnicę z 22 progami medium jumbo i czarnymi markerami. Osprzęt obejmuje klucze Modern Locking Short-Post z perłowymi główkami oraz mostek Top-Load/String-Through Tele z trzema mosiężnymi, kompensowanymi siodełkami. Na układ elektroniczny składają się przetworniki Custom Shop Twisted Tele Single-Coil, trójpozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i Master Tone.

75th Anniversary Commemorative Precision Bass

Bas posiada gryf o profilu 1963 "C" oraz klonową podstrunnicę z 20 progami medium jumbo i czarnymi markerami. Osprzęt obejmuje klucze Pure Vintage '70s z logo Fendera oraz czterosiodełkowy mostek HiMass Vintage (String-Through-Body lub Top-Load). Na układ elektroniczny składa się przetwornik Custom Shop '62 Precision Bass Split Single-Coil w pozycji środkowej oraz potencjometry Master Volume i Master Tone.

75th Anniversary Commemorative Jazz Bass

Bas posiada gryf o profilu Slim "C" oraz palisandrową podstrunnicę z 20 progami medium jumbo i białymi markerami. Osprzęt obejmuje klucze Pure Vintage '70s z logo Fendera oraz czterosiodełkowy mostek HiMass Vintage (String-Through-Body lub Top-Load). Na układ elektroniczny składają się przetworniki Custom Shop '60s Single-Coil Jazz Bass przy mostku i w pozycji środkowej oraz potencjometry Master Tone i 2x Volume.

Seria Fender 75th Anniversary obejmie również tańsze modele zbudowane w Esenadzie w Meksyku. Instrumenty charakteryzują się wykończeniem Diamond Anniversary z dopasowaną kolorystycznie główką, czarnym pickguardem oraz osprzętem w niklu i chromie. Wszystkie modele posiadają jesionowy korpus, satynowo wykończony, klonowy gryf o profilu Modern "C", klonową podstrunnicę o promieniu 9,5" (241 mm), siodełko z syntetycznej kości, czarne markery, 22 (gitary) i 20 (basy) progi medium jumbo oraz wygrawerowaną rocznicową płytkę łączenia gryfu. Komplet obejmuje futerał deluxe.

75th Anniversary Stratocaster

Osprzęt obejmuje standardowe klucze oraz dwupunktowy, synchronizowany mostek tremolo z siodełkami z giętej blachy. Na układ elektroniczny składają się przetworniki Vintage-Style '60s Single-Coil Strat, pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i 2x Tone.

75th Anniversary Telecaster

Osprzęt obejmuje klucze Vintage-Style oraz mostek String-Through-Body Tele z sześcioma stalowymi siodełkami. Na układ elektroniczny składają się przetworniki Vintage-Style '50s Single-Coil Tele, trójpozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i Master Tone.

75th Anniversary Precision Bass

Osprzęt obejmuje standardowe, otwarte klucze oraz czterosiodełkowy mostek Standard. Na układ elektroniczny składa się przetwornik Vintage-Style '50s Split Single-Coil Precision w pozycji środkowej oraz potencjometry Master Volume i Master Tone.

75th Anniversary Jazz Bass

Osprzęt obejmuje standardowe, otwarte klucze oraz czterosiodełkowy mostek Standard. Na układ elektroniczny składają się przetworniki Vintage-Style '60s Single-Coil Jazz Bass przy mostku i w pozycji środkowej oraz potencjometry Master Tone i 2x Volume.

https://www.fender.com/