Fender Hypebeast Stratocaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Hypebeast Stratocaster

Fender we współpracy z platformą medialna Hypebeast przygotował wyjątkowy, ściśle limitowany model Stratocastera.

Hypebeast to platforma medialna łącząca w sobie modę, muzykę, sport i szeroko pojęty lifestyle. Teraz we współpracy z tą marką powstał wykonany w Japonii, limitowany do zaledwie 24 egzemplarzy i inspirowany vintage'owymi konstrukcjami model Fender Hypebeast Stratocaster w charakterystycznym dla Hypebeast ciemnogranatowym kolorze (Navy).

"Od momentu powstania w 1946 roku, Fender zawsze był blisko związany z kulturą muzyczną. Podobnie Hypebeast jest jednym z najbardziej wpływowych mediów internetowych w dziedzinie stylu życia i kultury. Razem dzielimy pasję do muzyki zwracając się do pokolenia głęboko zanurzonego w modzie i nowoczesnym stylu życia, a nasza współpraca ma na celu przybliżenie muzyki do innych zjawisk kulturowych." - powiedział Edward Cole, prezes Fendera na region Azji i Pacyfiku.

Fender Hypebeast został oparty na Stratocasterze Made in Japan i charakteryzuje się podstrunnicą o promieniu 9,5", 22 progami medium jumbo a także unikalnym wykończeniem Navy, obejmującym całość instrumentów począwszy od korpusu i gryfu, poprzez pickguard, pozbawioną markerów podstrunnicę oraz główkę. Wyjątkowy charakter gitary podkreśla również płytka łączenia gryfu z wygrawerowanym logo Hypebeast oraz numerem seryjnym.

Korpus gitary wykonano z olchy, a gryf o profilu "U" oraz podstrunnicę z klonu. Za brzmienie odpowiada trio przetworników Vintage-Style Single-Coil Strat z układem kontroli obejmującym pięciopozycyjny przełącznik i potencjometry Master Volume, Tone 1 (pickup przy gryfie) i Tone 2 (pickup środkowy). Osprzęt obejmuje siodełko z kości, chromowane, zamknięte klucze olejowe oraz sześciosiodełkowy mostek Vintage-Style Synchronized Tremolo.

 

www.fender.com