Fender 2018 Limited Edition Troublemaker Tele z serii Parallel Universe

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender 2018 Limited Edition Troublemaker Tele z serii Parallel Universe

Czwartym modelem z unikalnej, limitowanej i hybrydowej serii Fendera, Parallel Universe jest Troublemaker Tele.

Parallel Universe Collection to seria dziewięciu unikalnych modeli Fendera, które co miesiąc będą pojawiać się w katalogu firmy, począwszy od kwietnia do grudnia 2018. Nowe gitary są nie tylko limitowane ale przede wszystkim hybrydowe - podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach. "Parallel Universe podkreśla modularną naturę gitar Fendera poprzez połączenie DNA różnych modeli w celu stworzenia zwariowanych instrumentów hybrydowych." - mówi wiceprezes firmy ds produktów, Justin Norvell. Do tej pory w serii Parallel Universe Fender zaprezentował modele Strat-Tele HybridAmerican Elite Telecaster HSS oraz Jazz-Tele.

Już na pierwszy rzut oka uwagę zwracają połączenia elementów różnych modeli, będące cechą charakterystyczną serii Parallel Universe - korpusu Telecastera wyposażonego jednak w mostek Adjusto-Matic, parę humbuckerów, pickguard Cabronita oraz główkę Stratocastera.

Fender 2018 Limited Edition Troublemaker Tele posiada mahoniowy korpus z zaokrąglonymi krawędziami i klonowym topem typu bookmatched (blok klonowy przecinany jest na pół i rozkładany jak książka), na którym umieszczono customowy, kremowy pickguard o kształcie znanym z modeli Cabronita Telecaster. Instrument pokryto lakierem nitrocelulozowym i przygotowano w dwóch typach wykończenia - Ice Blue Metallic i Ice Tea Burst z - odpowiednio - białym i kremowym bindingiem.

W konstrukcji Troublemakera zastosowano również przykręcany mahoniowy gryf American Professional Tele o profilu Modern "Deep C" oraz palisandrową podstrunnicę o promieniu 9,5". Całość uzupełnia duża główka Stratocastera. Na podstrunnicy umieszczono 22 progi typu Narrow Tall oraz znaczniki pozycji z pearloidu. Siodełko główki wykonano z kości.

Na pokładzie instrumentu umieszczono sześciosiodełkowy mostek Adjusto-Matic z vintage'owym strunociągiem oraz klucze Deluxe Staggered, a także płytkę mocowania gryfu w wersji Limited Edition. Za brzmienie odpowiada para humbuckerów - Shawbucker 1T przy gryfie i 2T przy mostku, które sterowane są odrębnymi pokrętłami Volume i Tone oraz trzypozycyjnym przełącznikiem. Gitara oferowana jest wraz z twardym futerałem oraz certyfikatem autentyczności.

 

https://www.fender.com/