Fender Parallel Universe Vol II Troublemaker Tele Deluxe Bigsby

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Parallel Universe Vol II Troublemaker Tele Deluxe Bigsby

Unikalna seria Fender Parallel Universe Vol II wita kolejny model Troublemaker Tele Deluxe, tym razem jednak wyposażony w tremolo Bigsby i aż trzy przetworniki.

Przypomnijmy, że seria Parallel Universe pojawiła się po raz pierwszy w ofercie Fendera w 2018 roku i składała się z dziewięciu gitar, które były nie nie tylko limitowane, ale przede wszystkim hybrydowe. Podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach.

Seria powróciła z nową odsłoną w 2020 roku, jako Parallel Universe Vol II i zgodnie z zapowiedziami składa się z instrumentów jeszcze bardziej unikalnych niż wcześniej, a przy tym najbardziej ekscytujących i najrzadszych w całej tegorocznej ofercie marki. W ramach Parallel Universe Vol II zaprezentowano już modele Jazz StratMaverick DoradoUptown Strat oraz Troublemaker Tele Deluxe. Kolejnym instrumentem jest Troublemaker Tele Deluxe Bigsby.

Po wcześniejszym modelu Troublemaker Tele Deluxe w wykończeniu Olympic White z czarnymi akcentami i złotym osprzętem, najnowszy Troublemaker Tele Deluxe Bigsby pojawia się na scenie odziany w elegancką czerń smokingu. Czarny kolor obejmuje mahoniowy korpus, którego top obwiedziony jest białym bindingiem, pickguard oraz główkę, ponownie w kształcie Stratocastera. Całość uzupełnia ciemna hebanowa podstrunnica, także z białym bindingiem oraz prostokątnymi markerami z białego pearloidu. Wreszcie wisienka na torcie - "złoty, a skromny" osprzęt.

Korpus został pokryty błyszczącym lakierem nitro, zaś mahoniowy gryf, o profilu Modern C, wykończono lakierem satynowym. Promień podstrunnicy wynosi 12" (305 mm) i mieści ona 22 progi medium jumbo oraz siodełko z kości o szerokości 42,8 mm.

Szczególnie charakterystycznym elementem nowego modelu Fender Parallel Universe Vol II Troublemaker Tele Deluxe Bigsby jest trio ukrytych pod złotymi puszkami, customowo skalibrowanych humbuckerów Custom Double Tap, które wraz ze specjalnym układem elektronicznym pozwalają na uzyskanie ośmiu unikalnym kombinacji przetworników. Trójpozycyny przełącznik działa w trybie humbuckerów (Poz 1 - mostek, Poz 2 - mostek i gryf, Poz 3 - gryf), natomiast obydwa pokrętła Volume (dedykowane do przetworników przy mostku i gryfie) wyposażone są w opcję push/push rozłączającą cewki i aktywującą funkcję Double Tap oraz środkowy przetwornik. Elektronikę uzupełniają dwa potencjometry Tone, dla humbuckerów przy mostku i gryfie. Z poszczególnymi brzmieniami instrumentu można zapoznać się na filmie poniżej.

Osprzęt obejmuje klucze deluxe z perłowymi główkami, mostek Adjusto-Matic wraz ze złotym tremolo Bigsby, a także złota płytka łączenia gryfu. Komplet obejmuje certyfikat autentyczności oraz twardy futerał w customowym kolorze.

 

https://www.fender.com/