Fender Parallel Universe Vol II Maverick Dorado

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Parallel Universe Vol II Maverick Dorado

Fender prezentuje nowy model w ramach drugiej odsłony unikalnej serii Parallel Universe - Maverick Dorado.

Przypomnijmy, że seria Parallel Universe pojawiła się po raz pierwszy w ofercie Fendera w 2018 roku i składała się z dziewięciu gitar, które były nie nie tylko limitowane, ale przede wszystkim hybrydowe. Podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach.

Seria powróciła z nową odsłoną w 2020 roku, jako Parallel Universe Vol II i według zapowiedzi będzie składać się z instrumentów jeszcze bardziej unikalnych niż wcześniej, a przy tym najbardziej ekscytujących i najrzadszych w całej tegorocznej ofercie marki. W skład Parallel Universe Vol II wejdzie 8 modeli, w tym zaprezentowany już Jazz Strat. Kolejnym modelem w serii jest Maverick Dorado.

Debiutujący w 1969 roku Maverick (znany również jako Custom), był jednym z najbardziej niezwykłych i najodważniejszych modeli amerykańskiego producenta. Ta sześciostrunowa gitara powstawała z gryfów, główek, offsetowych korpusów i przetworników pozostałych po produkcji 12 strunowych instrumentów i nie przypominała niczego innego dostępnego na rynku. Jak twierdzi Fender, "dziwny urok tych gitar, sprawiał, że były one czymś więcej niż tylko suma jego części. Czy ci się to podobało, czy nie, gra na Mavericku była deklaracją".

Fender Parallel Universe Vol II Maverick Dorado, zainspirowany brawurową stylistyką oryginalnego modelu podnosi poprzeczkę dzięki zastosowaniu pary nowych przetworników Filter'Tron zaprojektowanych przez Tima Shawa, vibrato Bigsby oraz podstrunnicy z ciemnego hebanu. Instrument dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych Mystic Pine Green, 3-Color Sunburst i Firemist Gold - wszystkie z czterowarstwowym, szylkretowym pickguardem i dopasowaną do barwy korpusu niecodzienną główką, zapożyczoną z modeli 12 strunowych.

Maverick Dorado posiada olchowy korpus wykończony na wysoki połysk lakierem nitrocelulozowym. Tak samo wykończono klonowy gryf, który charakteryzuje się grubym profilem '60s C'. Podstrunnica ozdobiona białym bindingiem mieści prostokątne markery z białego pearloidu, 22 progi medium jumbo oraz kościane siodełko. Jej promień wynosi 9,5" (241 mm), podczas gdy menzura instrumentu to 24,75" (629 mm).

Na osprzęt składają się mostek Adjusto-Matic, klucze Deluxe z perłowymi główkami, trójpozycyjny przełącznik przetworników oraz regulatory Master Volume i Master Tone.

 

www.fender.com