Fender Parallel Universe Vol II Tele Mágico

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Parallel Universe Vol II Tele Mágico

Kolejnym modelem z unikalnej serii Fender Parallel Universe Vol II jest Tele Mágico, zaprojektowany wspólnie z Master Builderem Custom Shopu, Ronem Thornem.

Seria Parallel Universe pojawiła się po raz pierwszy w ofercie Fendera w 2018 roku i składała się z dziewięciu gitar, które były nie nie tylko limitowane, ale przede wszystkim hybrydowe. Podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach.

Seria powróciła z nową odsłoną w 2020 roku, jako Parallel Universe Vol II i zgodnie z zapowiedziami składa się z instrumentów jeszcze bardziej unikalnych niż wcześniej, a przy tym najbardziej ekscytujących i najrzadszych w całej tegorocznej ofercie marki. W ramach Parallel Universe Vol II zaprezentowano już modele Jazz StratMaverick DoradoUptown StratTroublemaker Tele Deluxe oraz Troublemaker Tele Deluxe Bigsby. Kolejnym instrumentem jest Tele Mágico.

Fender Parallel Universe Vol II Tele Mágico - Transparent Surf Green

Fender Parallel Universe Vol II Tele Mágico - Transparent Daphne Blue

Perły, nikiel, chrom i złoto, czyli "luksus i splendor starego świata spotka się ze współczesnym know-how Custom Shopu" - tak Fender przedstawia nowy model z serii Parallel Universe Vol II. Zaprojektowany wspólnie z Master Builderem Custom Shopu marki, Ronem Thornem, Tele Mágico "nie boi się popisywać" i przyciąga uwagę m.in. wzorzystym drewnem, customowymi przetwornikami oraz ekstrawaganckimi dodatkami. Wśród nich dominuje pearloid hojnie użyty do bindingu topu i podstrunnicy, prostokątnych znaczników pozycji, główek kluczy, customowych ramek pickupów, a wreszcie pickguarda Cabronita. Całość uzupełnia osprzęt w niklu i chromie, złote akcenty przetworników, a także dwa, klasyczne dla Fendera kolory korpusu w wersji Gloss - Transparent Surf Green i Transparent Daphne Blue.

Korpus semi-hollow thinline wykonano z jesionu z topem bookmatched (blok drewna przecinany jest na pół i rozkładany jak książka), co wpłynęło na wygląd usłojenia podkreślonego transparentnym wykończeniem. Gryf z klonu płomienistego cechuje się profilem "V to C" i satynowym wykończeniem, a wykończona z połyskiem, 21-progowa podstrunnica z tego samego drewna, promieniem 12" (305 mm).

Fender Parallel Universe Vol II Tele Mágico posiada parę customowych humbuckerów Fender Gold Foil, trójpozycyjny przełącznik, pokrętła Master Volume i Master Tone, a także 'przycięty' mostek Custom "Cut-Off" Vintage-Style Tele z trzema regulowanymi, mosiężnymi siodełkami. Na pokładzie znajdziemy także 21 progów medium jumbo, siodełko z kości oraz klucze Gotoh.

 

https://www.fender.com/