Fender Parallel Universe Vol II Jazz Strat

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Parallel Universe Vol II Jazz Strat

Fender wraca z drugą odsłoną unikalnej serii Parallel Universe. Pierwszym modelem wchodzącym w jej skład jest Jazz Strat.

Przypomnijmy, że seria Parallel Universe pojawiła się po raz pierwszy w ofercie Fendera w 2018 roku i składała się z dziewięciu gitar, które były nie nie tylko limitowane, ale przede wszystkim hybrydowe. Podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach: "Parallel Universe podkreśla modularną naturę gitar Fendera poprzez połączenie DNA różnych modeli w celu stworzenia zwariowanych instrumentów hybrydowych."

Seria powraca z nową odsłoną w 2020 roku, jako Parallel Universe Vol II - wydarzenie to zostało zapowiedziane już na targach NAMM 2020, gdzie można było zobaczyć pierwsze prototypy. Według zapowiedzi druga edycja będzie składać się z instrumentów jeszcze bardziej unikalnych niż wcześniej, a przy tym najbardziej ekscytujących i najrzadszych w całej tegorocznej ofercie marki. W skład Parallel Universe Vol II wchodzi 8 modeli, a jako pierwszy został zaprezentowany Jazz Strat.

Fender Parallel Universe Vol II Jazz Strat to połączenie smukłego, konturowanego korpusu Stratocastera z gryfem, systemem vibrato i przetwornikami Jazzmastera. Wykończony w kolorze Mystic Surf Green, Jazz Strat charakteryzuje się również dopasowaną kolorystycznie główką, aluminiowymi gałkami potencjometrów (Vintage-Style Radio) oraz customowym pickguardem wykonanym przez kalifornijską markę Decoboom. Pickguard Streamline w barwie kości słoniowej z podwójnym paskiem w kolorze Surf Green prezentuje się bardzo elegancko, podkreślając unikalny design instrumentu.

Korpus gitary wykonano z olchy i pokryto błyszczącym lakierem nitrocelulozowym. Tak samo wykończony gryf, został zbudowany z jednego kawałka klonu i cechuje się profilem Medium "C". Palisandrowa podstrunnica, obramowana jednowarstwowym białym bindingiem mieści 22 progi medium jumbo oraz prostokątne markery z białego pearloidu. Jej promień wynosi 9,5" (241 mm), podczas gdy szerokość kościanego siodełka to 42,8 mm, a menzura 25,5" (648 mm).

W instrumencie zastosowano przetworniki Pure Vintage '65 Single-Coil Jazzmaster, sterowane trójpozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Master Tone i Master Volume z układem Treble Bleed, zachowującym górne pasmo i klarowność barwy przy skręcaniu głośności. Kolejnym hybrydowym akcentem jest mostek tremolo American Professional Jazzmaster z mosiężnymi siodełkami Mustanga. Ponadto znajdziemy tu klucze Fender ClassicGear oraz płytkę łączenia gryfu z wygrawerowanym napisem Fender Limited Edition i numerem seryjnym. W skład kompletu wchodzi również twardy futerał Deluxe w dopasowanym, zielonym kolorze.

 

www.fender.com