Nowe wzmacniacze Fender Acoustic: Junior, Junior Go i SFX II

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowe wzmacniacze Fender Acoustic: Junior, Junior Go i SFX II

Rodzina wzmacniaczy Fendera przeznaczonych do gitar akustycznych powiększyła się o trzy nowe modele - Acoustic Junior, Acoustic Junior Go i Acoustic SFX II. 

W porównaniu z wcześniejszymi modelami z linii Fender Acoustic, najnowsze wzmacniacze charakteryzują się zmienionym designem. Lekka obudowa ze sklejki została tym razem obita ciemnobrązowym winylem, a górna część urządzenia nie jest już w charakterystyczny sposób zaokrąglona. Każdy z modeli posiada po dwa identyczne kanały mogące współpracować z instrumentem lub mikrofonem. Do każdego kanału przypisano trójpasmową korekcję oraz (pokrętła Low, Mid, High) oraz osiem efektów stereo studyjnej jakości: Room Reverb, Hall Reverb, Echo, Delay, Chorus, Vibratone, Delay + Chorus oraz Delay + Reverb. Wybrany efekt, przy pomocy pokrętła FX Select, sygnalizowany jest diodą LED. Pozostałe regulatory dla każdego kanału to: Volume, FX Level, a także przycisk Phase.

Technologia Bluetooth pozwala na odtwarzanie podkładów muzycznych albo muzyki z telefonu lub tabletu bez kabla czy też oddzielnego systemu odtwarzania. Wzmacniacze posiadają również złącze USB do nagrywania dźwięki, wejście AUX, konfigurowalne wyjścia XLR oraz wyjście słuchawkowe, a także 90 sekundowy looper sterowany przyciskami Record/Dub, Play/Stop i Undo. Ponadto współpracują z opcjonalnym, czteroprzyciskowym footswitchem MGT-4, który obsługuje funkcje wyboru efektów oraz kanału i loopera, FX Bypass, Tap/Tempo i trybu Tuner. Footswitch nie jest częścią zestawu, w zestawie znajdziemy natomiast specjalną magnetyczną nakładkę do umieszczenia na przełączniku nożnym, na której znajdują się funkcje dopasowane do wzmacniacza.

Fender Acoustic Junior i Junior Go to 100 watowe wzmacniacze wyposażone w głośnik 8" (4 ohm) i tweeter wysokotonowy, a także stojak pozwalający na wychylenie ich do tyłu. Acoustic Junior Go posiada także wygodną i oszczędną dla środowiska baterię litowo-jonową do ponownego ładowania, która na jednym naładowaniu umożliwia korzystanie z urządzenia przez pięć godzin na pełnej głośności lub do 12 godzin przy średniej głośności. Czas całkowitego ładowania to 4 godziny. Rozmiary: szerokość: 39,9 cm, wysokość: 30,5 cm, głębokość: 23,9 cm. Waga: 7,14 kg (Junior) i 7,78 kg (Junior Go).

Fender Acoustic SFX II to 200 watowy (2x100 W) wzmacniacz wyposażony w technologię Stereo Field Expansion (SFX) zapewniającą - między innymi dzięki głośnikowi w bocznej ściance - bardzo szeroką projekcję dźwięku w pomieszczeniu, stwarzającą wrażenie 360 stopniowego stereo, a zatem znacznie przewyższającą możliwości zwykłego stereo. Regulacja poziomu Stereo Field Expansion następuje poprzez pokrętło Stereo SFX. Urządzenie wyposażono w głośnik 8" (4 ohm) i tweeter wysokotonowy z przodu oraz głośnik 6,5" (8 ohm) z boku. Rozmiary: szerokość: 39,9 cm, wysokość: 49,2 cm, głębokość: 25,9 cm. Waga: 9,98 kg.

 

 

https://www.fender.com/