FENDER Mustang LT25

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki FENDER
Testy
2020-05-20
FENDER - Mustang LT25

Niewielkie wzmacniacze typu combo sprzedaje się w dużych ilościach ze względu na ich niską cenę oraz zastosowanie do nauki gry i ćwiczenia w domu.

Dzięki technice cyfrowego modelowania dźwięku ich atrakcyjność w ostatnich latach wzrosła w postępie geometrycznym, a dodatkowe gniazda AUX i wyjścia słuchawkowe umożliwiają ćwiczenie z podkładem i na słuchawkach, bez irytowania rodziny lub sąsiadów.

Fender Mustang LT25 oprócz nich ma także złącze USB, które umożliwia nagrywanie partii gitarowych w komputerze (w programie typu DAW, czyli Digital Audio Workstation) oraz służy do aktualizacji oprogramowania wzmacniacza. Ten niewielki i ważący niecałe 6 kg wzmacniacz wyposażono w 20 wirtualnych modeli wzmacniaczy i 25 różnorodnych efektów, w tym przestery, kompresory, modulatory, pogłosy, echa (z nabijaniem tempa klawiszem TAP), oktawer czy auto-wah. Ustawienia mieszczą się w 50 komórkach pamięci obejmujących 30 wyjściowych presetów i 20 z możliwością edycji.

Wyświetlacz LCD nie tylko pokazuje numer aktualnie używanego programu, służy do strojenia gitary pokładowym tunerem, ale przede wszystkim wskazuje co w danym momencie edytujemy i jak zmieniają się poszczególne parametry symulacji wzmacniacza i efektów. Łatwą nawigację w menu zapewnia pokrętło funkcyjne z przyciskiem w środku oraz kilka niewielkich przycisków, a podstawowe ustawienia barwy ustawia się w tradycyjny sposób regulacją czułości, głośności i dwupasmowej korekcji. Symulacje wzmacniaczy obejmują różnorodne modele charakterystycznych dla Fendera barw czystych, po high gain z bramką szumów.

Obsługa wzmacniacza jest dziecinnie prosta – nawet nie mając wcześniej do czynienia z tego typu urządzeniami, po chwili wiadomo nie tylko jak przełączać presety, ale też jak edytować poszczególne parametry i zapisywać zmodyfikowane programy w pamięci. Combo cechują niewielkie gabaryty, wygoda w transporcie dzięki wygodnemu uchwytowi, atrakcyjne wzornictwo, estetyka i jakość wykonania, a przede wszystkim zaskakująco dobre jak na tę klasę cenową brzmienia i szerokie możliwości kształtowania dźwięku.

Za mniej niż 700 zł uzyskujemy porządnie zbudowany, dobrze brzmiący i bogato wyposażony wzmacniacz, który nie tylko zaspokoi potrzeby początkujących muzyków stawiających pierwsze kroki na muzycznej drodze, ale może się też okazać dobrym uzupełnieniem zaplecza sprzętowego dla bardziej zaawansowanych muzyków potrzebujących piecyka na lekcje czy na wakacje.

www.fender.com

 

Konstrukcja: cyfrowa
Moc: 25 W
Głośnik: 8" Fender Special Design
Efekty: 20 modeli wzmacniaczy, 25 efektów, 50 presetów
Gniazda: INPUT (1/4” TS); FOOTSWITCH (1/4” TS), AUX (1/8” TRS), USB
Regulatory: GAIN, VOLUME, TREBLE, BASS, MASTER, pokrętło funkcyjne
Przełączniki: POWER, BACK, SAVE, MENU, TAP
Wymiary: 368 × 210 × 324 mm
Masa: 5,7 kg
Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
689.00 zł
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
marzec 2020
Kup teraz