Fender Boxer Series Stratocaster HH Limited Edition

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Boxer Series Stratocaster HH Limited Edition

Fender przywołuje ducha lat '80 wraz z nowym, wyprodukowanym w Japonii, limitowanym modelem Boxer Series Stratocaster.

Boxer był wprowadzonym w połowie lat '80 podrasowanym i wyposażonym w ówczesne najnowocześniejsze rozwiązania, wyścigowym modelem Fendera przeznaczonym przede wszystkim dla shredderów i gitarzystów metalowych. Od tamtego czasu instrument wraca co jakiś czas do oferty firmy w różnych konfiguracjach i opcjach kolorystycznych, a jego najnowszą odsłoną jest Strat o pełnej nazwie Made In Japan Boxer Series Stratocaster HH Limited Edition, dostępny w dwóch kolorach - Inca Silver i Sherwood Green Metallic - obydwa z główką, pickguardem i osprzętem w czarnym kolorze.

Gitara posiada lipowy, wykończony na wysoki połysk korpus oraz klonowy gryf o profilu Medium "C" zwieńczony palisandrową podstrunnicą. Mieści ona 22 progi jumbo, białe kropki znaczników pozycji oraz siodełko z kości, a jej promień wynosi 12" (305 mm), co z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom płaskich, szybkich podstrunnic.

Wyposażony, zgodnie z nazwą, w parę humbuckerów, Stratocaster uzbrojono w przetworniki Boxer, trójpozycyjny przełącznik, dwupozycyjny mini przełącznik rozłączający cewki w obydwu humbuckerach, w celu osiągnięcia bardziej tradycyjnego brzmienia Strata, a także pokrętła Master Volume i Master TBX (Treble Bass Expander) Tone, który podbija częstotliwości oferując brzmienie nieosiągalne wraz ze standardowym potencjometrem barwy.

Osprzęt obejmuje dwupunktowy, synchronizowany mostek tremolo z blokowymi siodełkami oraz klucze Gotoh. Komplet obejmuje futerał.

https://www.fender.com/