Fender Parallel Universe Vol II Strat Jazz Deluxe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Parallel Universe Vol II Strat Jazz Deluxe

Butikowa prezencja, offsetowa elegancja i wszechstronność Strata - Fender prezentuje kolejny model z linii Parallel Universe Vol II - Strat Jazz Deluxe.

Seria Parallel Universe pojawiła się po raz pierwszy w ofercie Fendera w 2018 roku i składała się z dziewięciu gitar, które były nie nie tylko limitowane, ale przede wszystkim hybrydowe. Podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach.

Seria powróciła z nową odsłoną w 2020 roku, jako Parallel Universe Vol II i zgodnie z zapowiedziami składa się z instrumentów jeszcze bardziej unikalnych niż wcześniej, a przy tym najbardziej ekscytujących i najrzadszych w całej tegorocznej ofercie marki. W ramach Parallel Universe Vol II zaprezentowano już modele Jazz StratMaverick DoradoUptown StratTroublemaker Tele DeluxeTroublemaker Tele Deluxe Bigsby oraz Tele Mágico. Kolejnym instrumentem jest Strat Jazz Deluxe.

 

Nazwa modelu mówi sama za siebie - instrument posiada offsetowy korpus i główkę, pożyczone od Jazzmastera. Olchowy korpus z topem z klonu płomienistego został wykończony w kolorze Transparent Faded Seafoam Green. Połączono go z litym, palisandrowym gryfem i podstrunnicą z tego samego drewna. Gryf cechuje się profilem Modern "C", a podstrunnica promieniem 9,5" (241 mm). Mieści ona 22 wysokie i wąskie progi oraz prostokątne markery z białego pearloidu.

Fender Parallel Universe Vol II Strat Jazz Deluxe posiada siodełko z kości, złoty pickguard, klucze Fender ClassicGear oraz dwupunktowy mostek tremolo American Pro Strat z vintage'owymi siodełkami z giętej blachy.

Sercem instrumentu jest układ trzech przetworników Custom Shop Texas Special Single-Coil Strat. Ich pracą steruje pięcipozycyjny przełącznik ślizgowy oraz potencjometry Master Volume i Master Tone. Gitara oferowana jest z certyfikatem autentyczności oraz futerałem Surf Green Parallel Universe II Deluxe Hardshell.

 

https://www.fender.com/