Fender American Professional II Stratocaster - pierwsze wrażenia

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender American Professional II Stratocaster - pierwsze wrażenia

Gramy na najnowszym modelu Stratocastera z serii American Professional II, która miała premierę we wtorek.

Przypomnijmy, że w porównaniu z pierwszą edycją serii, debiutującą w 2017 roku, jej druga odsłona - American Professional II - przynosi kilka nowych rozwiązań i udoskonaleń, o których już pisaliśmy. W skład serii wchodzą modele gitar i basów: Stratocaster, Telecaster, Jazzmaster, Precision Bass oraz Jazz Bass.

W nasze ręce wpadł pachnący świeżością American Professional II Stratocaster w wykończeniu Miami Blue. Zobaczcie jak się prezentuje:

 

Fender American Professional II Stratocaster w wersji Miami Blue posiada korpus z olchy oraz klonowy gryf i podstrunnicę. Gryf o zachowanym profilu Deep "C" charakteryzuje się nowym, wygodniejszym do długiej gry wykończeniem, nazwanym 'Super-Natural' - satynowym w jego tylnej części oraz błyszczącym na główce. Komfort gry poprawia również bardziej ergonomicznie wyprofilowane łączenie gryfu z korpusem wraz z asymetryczną płytką przykręconą czterema wkrętami, a także zaokrąglone krawędzie podstrunnicy.

Podstrunnica o promieniu 9,5” (241 mm) mieści 22 wąskie i wysokie progi, czarne kropki markerów oraz siodełko z kości o szerokości 42,8 mm. Wykończeniu Miami Blue towarzyszy pickguard Aged White. Na osprzęt składa się 2-punktowy mostek tremolo z blokiem ze stali walcowanej na zimno oraz stalowymi siodełkami typu vintage z giętej blachy i napisami Fender oraz wciskanym ramieniem, a także klucze Fender Standard Cast/Sealed Staggered.

Za brzmienie odpowiada trio nowych przetworników V-Mod II Single-Coil Strat, pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume, Tone 1 (gryf/środek) i Tone 2 (mostek). Gałka głośności skrywa układ Treble bleed, który zachowuje górę pasma przy skręceniu gałki. Funkcja push-push w pokrętle Tone dodaje przetwornik gryfowy przy pierwszej i drugiej pozycji przełącznika, co pozwala na uzyskanie dwóch dodatkowych barw, niedostępnych w zwykłym Stracie. Pozycje przełącznika przedstawiają się następująco: 1 - pickup przy mostku; 2 - singiel mostkowy + środkowy; 3 - pickup środkowy; 4 - środek + singiel pod gryfem; 5 - przetwornik gryfowy.

Zapraszamy na kanał YouTube Gitarzysty.

www.fender.com