Fender Parallel Universe II Uptown Strat

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Parallel Universe II Uptown Strat

"Elegancki i odważny" - światło dzienne ujrzał kolejny model z alternatywnej serii Fender Parallel Universe II i jest nim Uptown Strat kryjący pod maską wiele interesujących rozwiązań.

Przypomnijmy, że seria Parallel Universe pojawiła się po raz pierwszy w ofercie Fendera w 2018 roku i składała się z dziewięciu gitar, które były nie nie tylko limitowane, ale przede wszystkim hybrydowe. Podstawowym założeniem linii było bowiem połączenie cech znanych modeli gitar i basów Fendera w nowych instrumentach.

Seria powróciła z nową odsłoną w 2020 roku, jako Parallel Universe Vol II i według zapowiedzi będzie składać się z instrumentów jeszcze bardziej unikalnych niż wcześniej, a przy tym najbardziej ekscytujących i najrzadszych w całej tegorocznej ofercie marki. W skład Parallel Universe Vol II wejdzie 8 modeli, w tym zaprezentowany już Jazz Strat i Maverick Dorado. Kolejnym modelem w serii jest bardzo interesujący Uptown Strat.

Fender Parallel Universe II Uptown Strat to konstrukcja mahoniowa z gryfem wykonanym z jednego kawałka tego drewna. Korpus został pokryty błyszczącym lakierem nitrocelulozowym, a wykończenie Static White bardzo dobrze podkreśla naturalne usłojenie mahoniu. Dodatkowe elementy podnoszące wartość estetyczną instrumentu to kremowy binding palisandrowej podstrunnicy, prostokątne markery z białego pearloidu, a także kremowe ramki przetworników i szylkretowy, czterowarstwowy pickguard.

Gryf charakteryzuje się profilem '60s "C", a podstrunnica promieniem 9,5" (241 mm). Co ciekawe gitara posiada krótszą menzurę, która wynosi 24,75" (629 mm). Na pokładzie Stratocastera znajdziemy 22 progi medium jumbo, siodełko z kości o szerokości 42,8 mm, klucze Fender ClassicGear oraz dwupunktowe synchronizowane tremolo z siodełkami z giętej stali. Całość uzupełnia asymetryczna płytka łączenia gryfu z korpusem, a także - dostępna w zestawie do samodzielnego zamocowania - okrągła płytka przełącznika przetworników w kolorze Aged White i z opisem Uptown/Downtown.

Wspomniany, trójpozycyjny przełącznik steruje pracą pary humbuckerów Custom DoubleTap. Przetworniki typu PAF cechują się niskim poziomem wyjściowym i dobrze współgrają z mahoniowym korpusem oraz krótszą menzurą gitary. Zastosowana w nich technologia DoubleTap pozwala na lepsze oddanie brzmienia przetworników single-coil po rozłączeniu cewek humbuckerów. Następuje one dzięki funkcji push/pull w dedykowanych do każdego humbuckera pokrętłach Tone. Układ elektroniczny uzupełniają dwa potencjometry Volume.

Fender Parallel Universe II Uptown Strat dostępny jest w komplecie z futerałem Parallel Universe w kolorze Surf Green oraz certyfikatem autentyczności.

 

www.fender.com