Fender Japan Hybrid II Telecaster, Stratocaster i Traditional Jazzmaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Japan Hybrid II Telecaster, Stratocaster i Traditional Jazzmaster

W ramach produkowanych w Japonii instrumentów Fender zaprezentował trzy limitowane modele Japan Hybrid II Telecaster, Hybrid II Stratocaster HSS i Traditional Jazzmaster, wszystkie będące częścią specjalnej serii poprzednich najlepiej sprzedających się projektów na rynek japoński.

Fender Japan Hybrid II Telecaster Thinline przypomina sygnowany model Britta Daniela wprowadzony przez Fendera w 2019 roku. Ten projekt Tele Thinline posiada złote, mieniące się wykończenie olchowego korpusu z otworem rezonansowym na górze oraz czarnym bindingiem na froncie. Top wizualnie dopełnia powiększony, czarny picguard. Klonowa szyjka wyposażona jest w 22 wąskie, wysokie progi i tradycyjne, czarne kropki markerów. Układ elektryczny obejmuje parę specjalnie nawijanych singli Fender Hybrid II, wraz z trójpozycyjnym przełącznikiem i potencjometrami głośności oraz tonów.

Fender Hybrid II Stratocaster HSS z olchowym korpusem wyróżnia się żółtym lakierem Graffiti Yellow z białymi, wyścigowymi pasamii biegnącymi przez dolną część topu. Gitara występuje w konfiguracji przetworników HSS, z humbuckerem mostkowym Modern Modified oraz singlami Fender Hybrid II Custom Voiced. Klonowy gryf o nowoczesnym profilu C zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę o promieniu 9,5 cala, wyposażoną w 21 wąskich i wysokich progów oraz siodełko z kości.

Fender Japan Traditional Jazzmaster czaruje designem i wykończeniem Sonic Blue, z dopasowaną kolorystycznie główką oraz pickguardem tortoise. Lipowy korpus łączy się z klonowym gryfem o profilu. Klonowa podstrunnica o radiusie 9,5” ma 21 progów w stylu vintage. Model jest wyposażony w tradycyjny układ sterowania Jazzmastera obsługujący parę przetworników Fender Vintage-Style Single-Coil Jazzmaster.

 

www.fender.com