Marka - ALVAREZ

Amerykańska firma gitarowa Alvarez rozpoczęła budowę instrumentów akustycznych w 1965. roku. Od tamtej pory specjalizuje się w produkcji gitar wysokiej jakości. Obecnie produkowane serie instrumentów Alvarez zapoczątkowała wieloletnia współpraca amerykańskiej firmy z legendarnym japońskim lutnikiem - Kazuhiro Yairi, który współtworzył ich koncepcję i projektuje gitary Alvarez do dziś. Lutnicza rodzinia Yairi od dziesięcioleci słynie z ręcznego wytwarzania najwyższej jakości gitar.
Tym, co między innymi odróżnia gitary Alvarez od innych instrumentów dostępnych na rynku jest unikanie mechanizacji przy produkcji gitar do niezbędnego minimum. Chodzi o to, by każdy instrument spędzał jak najwięcej czasu w rękach wykwalifikowanych pracowników, którzy poza doskonałą kontrolą jakości zapewniają indywidualny charakter każdej gitarze Alvarez, która trafia do rąk klienta.
 
W ofercie firmy Alvarez znajduje się kompletna gama najwyższej jakości instrumentów, w kilku seriach modeli, profilowanych pod względem ostatecznego ich przeznaczenia: od gitarzystów początkujących, lecz wymagających, do profesjonalistów, ustawiających swoim instrumentom poprzeczkę bardzo wysoko.
 
Wśród typów gitar Alvarez znajdziemy dreadnought i folk, ale także klasyczne (jednej z nich używa Carlos Santana) - z opcjami cutaway i oryginalnymi systemami przetworników (w tym wyposażone w bodaj najdoskonalszy na rynku preamp Alvarez 600T MK II).
 
W przeszłości Alvarez produkował także gitary elektryczne. W większości były to kopie konstrukcji znanych marek. Firma dorobiła się także kilku własnych projektów. Jednym z bardziej niezwykłych był model Dana Scoop (na zdjęciu obok), z głęboko wyfrezowanym korpusem za ostatnim progiem podtrunnicy i dość oryginalnie rozmieszczonymi potencjometrami.