Nowe ośmiostrunowe modele barytonowe Alvareza

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Nowe ośmiostrunowe modele barytonowe Alvareza

Oferta akustycznych gitar barytonowych marki Alvarez Guitars powiększyła się o pierwsze modele wyposażone w osiem strun.

Dwa nowe, ośmiostrunowe modele barytonowe zasiliły serię Alvarez Artist. Są to ABT60CE-8BK w czarnym wykończeniu oraz ABT60CE-8SHB w kolorze Shadowburst. Obydwa posiadają dwie struny oktawowe przy trzeciej i czwartej strunie, co znacznie poszerza ich brzmieniową paletę.

"Odnieśliśmy duży sukces z naszymi gitarami barytonowymi, a nasi klienci już od jakiegoś czasu pytali nas o wersje ośmiostrunowe - mówi Chris Meikle, dyrektor działu rozwoju Alvareza i wiceprezes St. Louis Music (właściciela marki Alvarez) - Podobnie jak w przypadku naszych modeli ABT60, ośmiostrunowe barytony będą cechować się doskonałym stosunkiem jakości do ceny oraz stanowić inspirację i oferować nowe możliwości dla gitarzystów pragnących zgłębić niższe częstotliwości dźwięku".

Gitary posiadają jednolite topy ze świerku sitka klasy A+ oraz mahoniową płytę tylną i boczki. Korpus cechuje się wcięciem (do czego nawiązują litery CE w nazwie) oraz wzmocnieniem FST2M - jest to ożebrowanie typu X z asymetrycznym przesunięciem obelkowania do przodu, co korzystnie wpływa na wzmocnienie topu i rezonans. Mahoń posłużył również do budowy gryfu wykończonego w wersji semi-gloss, natomiast wawrzyn indyjski do podstrunnicy. Grę ułatwiają boczne znaczniki pozycji, a na pozbawionej markerów powierzchni podstrunnicy, przy 12 progu umieszczono logo Alvarez wykonane z masy perłowej. Zarówno korpus, jak i podstrunnicę zdobi dodatkowo binding.

Instrumenty zostały wyposażone w mostek z wawrzynu z syntetycznymi kołkami z PPS, siodełka z prawdziwej kości, klucze premium Die Cast oraz struny Custom D’Addario EXP23 z dodatkowymi strunami oktawowymi. Nie zabrakło również preampa - podobnie jak w wielu innych modelach Alvareza jest nim LR Baggs StagePro EQ z przetwornikiem piezo Element. Oferuje on suwakową regulację głośności oraz trzech pasm korekcji Bass, Middle, Treble, potencjometr filtra antysprzężeniowego Notch, przełącznik fazy oraz włącznik pokładowego tunera.

https://www.alvarezguitars.com/