Alvarez MDA70

Newsy
Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Alvarez MDA70

Alvarez na letnich targach NAMM zaprezentował nowy model gitary akustycznej MDA70 należący do serii Masterworks, charakteryzujący się nowatorską konstrukcją oraz znakomitym brzmieniem przy niewygórowanej cenie.

"Myślę, że ta gitara jest kulminacją wszystkich naszych konstrukcji, jakie powstały w ciągu ostatnich 3 lat," mówi szef działu rozwoju Alvareza, Chris Meikle. "MDA70 wyposażyliśmy w specjalny system obelkowania FST2, który dzięki połączeniu z litym drewnem tyłu i boków oferuje niezwykle śpiewne brzmienie. To bardzo dynamiczny i reagujący na artykulację instrument."


Alvarez MDA70
posiada korpus typu dreadnought z topem ze świerku Sitka klasy AA, palisandrowe boki i tył, mahoniowy gryf z palisandrową podstrunnicą, abalonowe zdobienia wokół rozety i korpusu wykonane z kolorowego abalonu, binding z klonu płomienistego, palisandrowy, polerowany mostek bi-level z hebanowymi kołkami oraz wysokiej klasy klucze Die-Cast z hebanowymi główkami. Zastosowano tu również cieńszą warstwę lakieru, dzięki której gitara lepiej rezonuje i charakteryzuje się szybszą odpowiedzią na atak.

www.musicinfo.pl
www.alvarezguitars.com