Nowe modele Alvarez Guitars na 2021 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Nowe modele Alvarez Guitars na 2021 rok

Alvarez przedstawia osiem nowych modeli, które zasiliły ofertę firmy na początku 2021 roku.

Nowe modele zasiliły serie Masterworks (MD70BG i MD70EBG oraz MDR70SB i MDR70ESB), Artist (AG60CE8SHB oraz LJ2CESHB) a także Regent (RF26SB i RF26CESB).

Masterworks

Alvarez MD70BG jest palisandrową wersją modelu MD60BG o korpusie Dreadnought, który zadebiutował w 2018 roku i szybko stał się jednym z bestsellerów marki. Jego elektro-akustyczna odsłona, MD70EBG została uzbrojona w elektronikę LR Baggs Element-VTC z podsiodełkowym, aktywnym przetwornikiem piezo oraz regulacją głośności i barwy montowaną w otworze rezonansowym. Naturalnemu wykończeniu towarzyszy szylkretowy pickguard, binding topu, tylnej płyty i podstrunnicy, jodełkowe zdobienia topu i rozety oraz inkrustacje z masy perłowej.

Alvarez MD70BG i MD70EBG

Alvarez MDR70SB oraz elektro-akustyczny MDR70ESB (również wyposażony w system LR Baggs Element-VTC) to wygodniejsza dla wielu graczy wersja Dreadnought, której gryf łączy się z korpusem przy 12 progu (a nie przy 14 jak w MD70BG). Instrument cechuje się również wykończeniem Sunburst, szczelinową główką, bindingiem topu z dyskretnym ożyłkowaniem oraz zdobieniami rozety z masy perłowej.

Alvarez MDR70SB i MDR70ESB

Korpusy gitar wykonano z litego palisandru a lite topy z północnoamerykańskiego świerku sitka klasy AAA. Do wzmocnienia topu zastosowano ożebrowanie FS6. Satynowo wykończony gryf wykonano z mahoniu, a podstrunnicę i mostek z wawrzynu indyjskiego. Instrumenty posiadają również siodełka z prawdziwej kości, boczne znaczniki pozycji oraz otwarte klucze Vintage Style.

Artist

Alvarez AG60CE8SHB to ośmiostrunowy model z podwojoną trzecią (G) i czwartą (D) struną, mniejszym napięciu strun niż w modelach 12-strunowych oraz standardową szerokością gryfu i siodełka. Dzięki temu jest przeznaczony dla graczy, dla których tradycyjny 12-strunowy instrument jest zbyt dużym wyzwaniem. Gitara posiada mahoniowy korpus w rozmiarze Grand Auditorium oraz lity top z północnoamerykańskiego świerku sitka klasy A+ w wykończeniu Shadowburst. Satynowo wykończony gryf zbudowano z mahoniu, a podstrunnicę i mostek z wawrzynu indyjskiego. Instrument wyposażono w siodełka z prawdziwej kości, chromowane klucze Premium oraz elektronikę LR Baggs StagePro EQ z pickupem Element.

Alvarez AG60CE8SHB

Alvarez LJ2CESHB charakteryzuje się mniejszym i wygodniejszym do gry w domu czy podróży korpusem Little Jumbo z wcięciem, i skróconą menzurą wynoszącą 600 mm. Korpus oraz gryf wykonano z mahoniu. Lity top ze świerku sitka klasy A+ wykończono na wysoki połysk w kolorze Shadowburst, podczas gdy gryf cechuje się wykończeniem semi gloss (50/50). Podstrunnicę i mostek wykonano z kompozytu palisandru (Engineered Rosewood). Znajdziemy tu również binding topu, płyty tylnej i podstrunnicy z tworzywa ABS w kolorze kości słoniowej, siodełka z prawdziwej kości, chromowane klucze Die Cast oraz elektronikę SYS250 EQ z podświetlanym tunerem.

Alvarez LJ2CESHB

Regent

Regent to seria tańszych instrumentów pierwszego wyboru, przeznaczonych dla początkujących graczy oraz uczniów, wyposażonych jednak w wiele elementów, które znajdziemy w modelach Alvareza klasy pro. RF26SB i RF26CESB posiadają korpus Folk/OM w wykończeniu Sunburst Gloss, a RF26CESB charakteryzuje się także wcięciem oraz elektroniką SYS250 EQ z podświetlanym tunerem.

Alvarez RF26SB

Alvarez RF26CESB

Do budowy korpusu oraz gryfu użyto mahoniu. Top zbudowano ze świerku sitka. Wyposażenie obejmuje m.in. czarny pickguard, chromowane klucze Die Cast Premium oraz siodełka z syntetycznej kości PPS.

https://www.alvarezguitars.com/