Alvarez - nowości NAMM 2009

Newsy
Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Alvarez - nowości NAMM 2009
11 nowych gitar pojawiło się w ofercie firmy Alvarez.

Amerykańska firma gitarowa Alvarez rozpoczęła budowę instrumentów akustycznych w 1965. roku. Od tamtej pory specjalizuje się w produkcji gitar wysokiej jakości. Obecnie produkowane serie instrumentów Alvarez zapoczątkowała wieloletnia współpraca amerykańskiej firmy z legendarnym japońskim lutnikiem - Kazuhiro Yairi, który współtworzył ich koncepcję i projektuje gitary Alvarez do dziś.

Nowe modele FCC i FCF są częścią linii Alvarez Fusion. FCC to gitara z nylonowymi strunami, a FCF to instrument folkowy, ze strunami stalowymi. W korpusach ich wydrążono komory rezonansowe, podkreslające charakter płyty wierzchniej. W zależności od wersji, do jej budowy użyto świerku, sosny, klonu wzorzystego lub koa. Brzmienie przenosi przystawka Fishman Aura IC, umożliwiający korzystanie z wysokiej jakości obrazów dźwiękowych - Aura ASI.

Rozrosła się również seria Alvarez Artist, w której pojawiły się pierwsze basy, dostępne w naturalnym i czarnym wykończeniu. W linii jumbo pojawiły się nowe opcje gatunków drewna, miedzy innymi bubinga i różne rodzaje klonu.

Oprócz wspomnianych wyżej nowości, pojawiło się kilkanaście modeli Masterworks, budowanych ręcznie przez samego Kazuhiro Yairi. Są to instrumenty oznaczone symbolami: MF60C, MF350, MC1000, MF1000, MD1000, MD5000, WY1M, JYM86 i FYM96C (na zdjęciu niżej).

 

Więcej informacji: www.alvarezgtr.com

Dystrybutor: Music Info
WWW: www.musicinfo.pl

 

(K. I.)