Alvarez Guitars - nowe 12 strunowe modele Artist Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Alvarez Guitars - nowe 12 strunowe modele Artist Series

Do sprzedaży trafiły właśnie dwa nowe modele 12 strunowych gitar firmy Alvarez, należące do cenionej i nagradzanej linii Artist Series.

"W ostatnim roku zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost zainteresowania naszymi naturalnie wykończonymi 12 strunowymi gitarami. Właśnie dlatego postanowiliśmy nieco rozszerzyć ofertę w tym segmencie oferując dwa modele w nowych, wspaniałych kolorach, prezentujące nasze krystalicznie czyste wykończenia i dźwięczne brzmienie" - mówi Chris Meikle, wiceprezes i szef Działu Rozwoju Alvareza.

Dwie nowe dwunastostrunówki z linii Artist Series to AD6012CESHB w wersji Shadowburst oraz czarny AD6012CEBK - obydwa wykończone na wysoki połysk. Instrumenty posiadają korpusy typu dreadnought wykonane z jednolitych topów ze świerku sitkajskiego A+ oraz mahoniowych boków i płyty tylnej. W konstrukcji zastosowano ożebrowanie FST2, które jest autorskim rozwiązaniem marki – wnętrze pudła rezonansowego wzmocniono skalopowanym obelkowaniem krzyżowym, które przesunięto bliżej otworu rezonansowego, zapewniając lepszą wytrzymałość i wibrację topu oraz zwiększenie zakresu tonalnego. Mahoniowy gryf w wykończeniu semi gloss połączono z podstrunnicą z Pau Ferro i wawrzynu indyjskiego, z których to gatunków drewna wykonano również mostek typu Bi-Level.

Na pokładzie instrumentów znajdziemy ponadto czarny binding z tworzywa ABS, siodełko główki i mostka z prawdziwej kości, a także klucze Premium Die Cast i struny D'Addario EXP16. Gitary wyposażono w wysokiej klasy preamp LR Baggs StagePro EQ z pickupem Element z pokładowym tunerem, 3-zakresową korekcją, przełącznikiem fazy i regulowanym filtrem antysprzężeniowym Notch.

https://www.alvarezguitars.com