Gitary Alvarez

Newsy
Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Gitary Alvarez
Akustyczne i klasyczne instrumenty Alvarez dostępne dzięki firmie "Music Info"
Amerykańska firma Alvarez rozpoczęła budowę instrumentów akustycznych już w 1965. roku. Od tamtej pory specjalizuje się w produkcji gitar wysokiej jakości. Brzmienie gitar Alvarez jest najlepszym dowodem olbrzymiej wiedzy i zaangażowania całego zespołu firmy w stworzenie dla muzyków instrumentów wyjątkowych pod każdym względem. I taką reputacją gitary Alvarez cieszą się niezmiennie od lat.

Dzisiaj produkowane serie instrumentów Alvarez zapoczątkowała wieloletnia współpraca amerykańskiej firmy z legendarnym japońskim lutnikiem - Kazuhiro Yairi, który współtworzył ich koncepcję i projektuje gitary Alvarez do dziś. Lutnicza rodzina Yairi od dziesięcioleci słynie z ręcznego wytwarzania najwyższej jakości gitar. Tradycja ta jest kontynuowana do dziś.

Tym, co między innymi odróżnia gitary Alvarez od innych instrumentów dostępnych na rynku jest unikanie mechanizacji przy produkcji gitar do niezbędnego minimum. Chodzi o to, by każdy instrument spędzał jak najwięcej czasu w rękach wykwalifikowanych pracowników, którzy poza doskonałą kontrolą jakości zapewniają indywidualny charakter każdej gitarze Alvarez, która trafia do rąk klienta.

W ofercie firmy Alvarez znajduje się kompletna gama najwyższej jakości instrumentów, w kilku seriach modeli, profilowanych pod względem ostatecznego ich przeznaczenia: od gitarzystów początkujących, lecz wymagających, do profesjonalistów, ustawiających swoim instrumentom poprzeczkę bardzo wysoko.

Wśród typów gitar Alvarez znajdziemy dreadnought i folk, ale także klasyczne (jednej z nich używa Carlos Santana) - z opcjami cutaway i oryginalnymi systemami przetworników (w tym wyposażone w bodaj najdoskonalszy na rynku preamp Alvarez 600T MK II).

Alvarez AC60S - to gitara klasyczna. Boki i tylna płyta mahoń, płyta rezonansowa lity cedr, korpus ożyłkowany wielowarstwowo, bardzo efektowna, mozajkowa rozeta drewniana , wykończenie naturalne, podstrunnica palisandrowa, maszynki pozłacane, mostek z palisandru, zdobiony.

{M4_image 0}

Alvarez AD60S - to gitara akustyczna typu Dreadnought. Boki i tylna płyta mahoń, płyta rezonansowa z litego świerku, wykończenie naturalne, ożyłkowanie podstrunnicy i główki w kolorze białym, ożyłkowanie korpusu wielowarstwowe, rozeta z białej masy perłowej, podstrunnica palisandrowa, maszynki olejowe, zamknięte, mostek palisandrowy, znacznik 12. progu z białej masy perłowej.

{M4_image 1}

Alvarez AD60SC - to gitara akustyczna typu Dreadnought z podcięciem (cutaway). Boki i tylna płyta mahoń, płyta rezonansowa z litego świerku, wykończenie czarne, ożyłkowanie podstrunnicy i główki w kolorze białym, ożyłkowanie korpusu wielowarstwowe, rozeta z białej masy perłowej, podstrunnica palisandrowa, maszynki olejowe, zamknięte, mostek palisandrowy, znacznik 12. progu z białej masy perłowej. Profesjonalny przetwornik piezo z układem System 600TMk II.

{M4_image 2}

Więcej modeli gitar akustycznych i klasycznych Alvarez na stronie dystrybutora:

MUSIC INFO
WWW: www.musicinfo.plul. Madalinskiego 11A
30-303 Kraków
Fax: +48 (12) 267 22 24
Tel: +48 (12) 267 24 80
e-mail: poczta@music.info.pl