Alvarez prezentuje nowe modele Grateful Dead

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Alvarez prezentuje nowe modele Grateful Dead

Kolekcja gitar marki Alvarez, poświęconych zespołowi Grateful Dead powiększyła się właśnie o kolejne dwa modele.

Alvarez współpracuje z muzykami Grateful Dead od wielu lat, czego efektem były prezentowane w poprzednich latach limitowane nakłady gitar i ukulele, ozdobionych unikalnymi grafikami związanymi z zespołem. Jesień 2019 roku przyniosła dwa kolejne, wyraziście wykończone instrumenty akustyczne - AF60GD Dark Star oraz AF60FD Sunshine.

Obydwie gitary posiadają korpusy OM Folk i cechują się taką samą specyfikacją. Mahoniowy korpus wieńczy jednolity top ze świerku sitkajskiego klasy A+, poddany działaniu wysokiej temperatury w warunkach beztlenowych, zgodnie z opracowanym przez Alvareza systemem Advanced Tonal Response (ATR). Dzięki niemu drewno nabiera cech charakterystycznych dla starych modeli gitar i zachowuje stabilność nawet w warunkach wysokiej wilgotności. Mahoniowy gryf połączono z podstrunnicą wykonaną z drewna catalpy przypominającego palisander (firma używa określenia engineered rosewood). To samo drewno posłużyła do budowy mostka Bi-Level. Korpus wzmacnia ożebrowanie MST1 Tapered X a do połączenia go z gryfem wykorzystano metodę dovetail joint.

Poza grafikami Grateful Dead umieszczonymi na topie, wykonanymi metodą sitodruku i pokrytymi lakierem na wysoki połysk, instrumenty zdobi biały binding oraz inkrustacja z masy perłowej w kształcie błyskawicy umieszczona na podstrunnicy przy 12 progu. Na tylnej części główki znalazło się logo w kształcie tańczącego misia - kolejny element designu kojarzący się z zespołem. Gitary oferowane są wraz z certyfikatem autentyczności a na kartonie, w który są opakowane umieszczono wizerunek szkieletu Bertha.

 

Alvarez AF60GD Dark Star

 

Gitara ozdobiona jest różami - charakterystycznym dla Grateful Dead elementem graficznym oraz wariacją na temat klasycznego logo "Steal Your Face" - w wersji “Space Your Face”, czyli Ziemią i Księżycem widocznymi z przestrzeni kosmicznej.

Alvarez AF60FD Sunshine

Jedna z najciekawszych grafik w dotychczasowej kolekcji Alvarez Grateful Dead wykorzystuje postać kościotrupa siedzącego na kamieniu, grającego na gitarze i wystrojonego w cylinder w amerykańskich, czerwono-biało-niebieskich, barwach narodowych. Postać ta została stworzona przez Tima Trumana i pojawiła się na okładce koncertowego albumu zespołu "Dave's Picks Volume 5". Czerwień skał barwionych przez zachodzące słońce oraz nazwa instrumentu została zainspirowana wspomnianym albumem - drugi, umieszczony na nim utwór nosi tytuł "Here Comes Sunshine".

http://www.gratefuldeadguitars.com/
https://www.alvarezguitars.com