Nowa seria Alvarez Artist Elite

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Nowa seria Alvarez Artist Elite

Ofertę Alvareza wzbogaciła całkowicie nowa seria gitar Artist Elite grupująca instrumenty, które mają "wymykać się wszelkim porównaniom".

Seria Artist Elite jest kulminacją lat spędzonych przez Alvareza na pracach badawczo-rozwojowych, które pozwoliły na stworzenie "customowych instrumentów zbudowanych z drewna o najlepszych właściwościach tonalnych i przepięknym brzmieniu." Seria składa się z ośmiu modeli elektro-akustycznych. Zastosowano w nich jednolite topy z drewna klasy premium - świerku sitka, mahoniu, orzecha, cedru i wzorzystej akacji w wykończeniu na wysoki połysk. Boki i tylne płyty korpusów wykonano z hebanu makasar, orzecha, akacji wzorzystej lub klonu płomienistego.

Wszystkie modele posiadają mahoniowe gryfy w półsatynowym wykończeniu, podstrunnicę i mostek Bi-Level z pau ferro/wawrzynu indyjskiego, inkrustację z logo firmy przy 12 progu, boczne znaczniki pozycji zamiast markerów przy progach, siodełka mostka i główki z prawdziwej kości, zdobienia z abalonu i masy perłowej, drewniany binding, chromowane klucze Premium Die Cast oraz elektronikę LR Baggs StagePro Element i struny D'Addario EXP16. Pod nazwą Bi-Level kryje się stosowana również w innych gitarach Alvareza konstrukcja mostka ze specjalnie wyfrezowanym tyłem przeznaczonym na kołki mocujące, dzięki czemu struny są mocniej dociskane do strunnika. Część instrumentów oferowana jest z płaskim korpusem, a także posiada wyprofilowane ścięcie na przedramię.

ADE90CEAR posiada korpus typu Dreadnought z wcięciem oraz wyprofilowaniem pod przedramię. Jednolity top wykonano ze świerku sitka klasy AA, tył i boki korpusu z hebanu makasar, a binding z hebanu.

ADM66CEAR posiada korpus typu Dreadnought z wcięciem oraz wyprofilowaniem pod przedramię. Jednolity top wykonano z selekcjonowanego mahoniu afrykańskiego, tył i boki korpusu z mahoniu, a binding z hebanu.

ADWS77CESHB posiada cienki korpus typu Dreadnought z wcięciem. Jednolity top wykonano z selekcjonowanego czarnego orzecha, tył i boki korpusu z czarnego orzecha, a binding z klonu płomienistego.

AFA95CESHB posiada korpus typu Folk/OM z wcięciem w wykończeniu Shadowburst. Jednolity top wykonano z cedru czerwonego zachodniego klasy AA, tył i boki korpusu z akacji klasy AAA, a binding z klonu płomienistego.

AGA99CEARSHB posiada korpus typu Grand Auditorium z wcięciem oraz płytkim wyprofilowaniem pod przedramię. Jednolity top oraz tył i boki korpusu wykonano z akacji wzorzystej klasy AAA, a binding z klonu płomienistego.

AGE95CESHB posiada korpus typu Grand Auditorium z wcięciem. Jednolity top wykonano z cedru czerwonego zachodniego klasy AA, tył i boki korpusu z hebanu makasar, a binding z hebanu.

AGFM80CEAR posiada korpus typu Grand Auditorium z wcięciem oraz płytkim wyprofilowaniem pod przedramię. Jednolity top wykonano ze świerku sitka klasy AA, jednolity tył i boki korpusu z klonu płomienistego, z klonu płomienistego wykonano także binding.

AGW77CEARSHB posiada korpus typu Grand Auditorium z wcięciem oraz płytkim wyprofilowaniem pod przedramię, w wykończeniu Shadowburst. Jednolity top wykonano z selekcjonowanego czarnego orzecha, tył i boki korpusu z czarnego orzecha, a binding z klonu płomienistego.

 

 

https://www.alvarezguitars.com