Nowa seria Alvarez Masterworks Elite

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Nowa seria Alvarez Masterworks Elite

Firma Alvarez Guitars przygotowała na początek 2020 roku premierę najnowszej serii gitar - Masterworks Elite.

Masterworks Elite Series to pięknie wykończone gitary, wykonane z drewna klasy premium w customowym stylu, który marka dopracowywała przez lata w swoim dziale badań i rozwoju. "Podążając za sukcesem linii Artist Elite (wprowadzonej do oferty w 2019 roku - przyp. red.), chcieliśmy wykonać kolejny krok - mówi Chris Meikle, szef działu rozwoju Alvareza i wiceprezes St. Louis Music (właściciela marki). "Wraz z modelami z serii Masterworks Elite stworzyliśmy wspaniałe, customowe gitary, wykonane z jednolitego drewna o najlepszych właściwościach akustycznych. Instrumenty wyglądają i brzmią wspaniale, a do tego zaoferujemy je w bezprecedensowej cenie".

W skład serii Alvarez Masterworks Elite weszło 6 elektro-akustycznych modeli, po dwa w kształcie korpusu Dreadnought, Folk/OM i Grand Auditorium. Wszystkie gitary posiadają wykończenie Shadowburst na wysoki połysk i cechują się ożebrowaniem MST1 - Scalloped X oraz wcięciem (cutaway) ułatwiającym dostęp do progów. Gładkie ścięcie topu pod przedramię (armrest) oraz binding wykonano z hebanu Macassar, dekoracyjne ożyłkowanie topu i rozety z muszli Paua Abalone, a inkrustacje z Paua Abalone i masy perłowej.

Do budowy jednolitych topów klasy premium posłużył świerk Sitka AA (3 modele) albo czarny orzech (3 modele), z którego wykonano również jednolite topy i boki korpusów. Mahoniowe gryfy z półmatowym wykończeniem wieńczy podstrunnica z wawrzynu indyjskiego, na której nabito 21 progów i ozdobiono inkrustacją z logo przy 12 progu. Znajdziemy tu również mostek Bi-Level z wawrzynu z hebanowymi kołkami, siodełka mostka i główki w prawdziwej kości, złote klucze z hebanowymi główkami, a także elektronikę LR Baggs Stage Pro Element z panelem regulacyjnym VTC umieszczonym w otworze rezonansowym.

Alvarez MDA70WCEARSHB - Dreadnought ze świerkowym topem

Alvarez MDA77CEARSHB - Dreadnought z topem z orzecha

Alvarez MFA70WCEARSHB - Folk/OM ze świerkowym topem

Alvarez MFA77CEARSHB - Folk/OM z topem z orzecha

Alvarez MGA70WCEARSHB - Grand Auditorium ze świerkowym topem

Alvarez MGA77CEARSHB - Grand Auditorium z topem z orzecha

https://www.alvarezguitars.com/