Nowe ukulele Alvarez Grateful Dead

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Nowe ukulele Alvarez Grateful Dead

Alvarez zaprezentował pięć nowych, unikalnych modeli ukulele ozdobionych grafikami związanymi z zespołem Grateful Dead.

Alvarez współpracuje z muzykami Grateful Dead od wielu lat, czego efektem były prezentowane do tej pory limitowane nakłady gitar i ukulele, ozdobionych unikalnymi grafikami związanymi z zespołem. Po sukcesie ubiegłorocznej serii unikalnych, koncertowych ukulele Grateful Dead, końcówka 2019 roku przyniosła pięć nowych modeli tych instrumentów.

Ukulele Grateful Dead posiadają topy wykonane ze świerku sitkajskiego oraz korpusy w wersji Concert z mahoniu. Mahoniowe gryfy uzupełnia podstrunnica zbudowana z drewna catalpy przypominającego palisander (firma używa określenia engineered rosewood). To samo drewno posłużyła do budowy mostka. Instrumenty posiadają ponadto siodełka z prawdziwej kości oraz zamknięte, chromowane klucze.

Poza grafikami Grateful Dead umieszczonymi na topie, wykonanymi metodą sitodruku ukulele zdobi biały binding topu i płyty tylnej.

 

Nowe modele ukulele Alvarez GDU26C Grateful Dead:

Dark Star

Ukulele ozdobione jest różami - charakterystycznym dla Grateful Dead elementem graficznym oraz wariacją na temat klasycznego logo "Steal Your Face" autorstwa Owsley'a Stanley'a - w wersji “Space Your Face”, czyli Ziemią i Księżycem widocznymi z przestrzeni kosmicznej.

Filmore

Design modelu, utrzymany w amerykańskich barwach (niebieskiej, czerwonej i białej), wykorzystuje róże i logo zespołu oraz fragment postaci kościotrupa w cylindrze, która została stworzona przez Tima Trumana na potrzeby okładki koncertowego albumu "Dave’s Picks Volume 6". Płyta zawiera dwa pełne występy grupy zarejestrowane 20 grudnia 1969 roku w Filmore Auditorium w San Francisco i 2 lutego 1970 r. w Fox Theatre w St. Louis.

Idaho

Na ukulele umieszczono motyw graficzny stworzony przez Tima McDonagha na okładkę albumu "Dave’s Picks Volume 27" i przedstawiający dwa kościotrupy dosiadające latający szkielet konia, szybujące na tle psychodelicznych, kolorowych plam. Na płycie znalazł się koncert nagrany 2 września 1983 roku w Boise State University Pavilion w stanie Idaho.

Remix

Jak sama nazwa wskazuje, design ukulele wykorzystuje kilka najbardziej ikonicznych motywów związanych z Grateful Dead - logo Steal Your Face i tańczące niedźwiedzie stworzone przez Owsley'a Stanley'a, a także tańczące szkielety oraz żółwie z okładki albumu "Terrapin Station".

Saint

Na ukulele umieszczono pełną postać kościotrupa z cylindrem, gitarą i skrzydłami, wziętego z okładki koncertówki "Dave’s Picks Volume 6". Do tego róże i klasyczne logo Grateful Dead usytuowane dookoła otworu rezonansowego.

 

http://gratefuldeadukuleles.com/
https://www.alvarezguitars.com/