Richard Fortus endorserem Alvareza

Newsy
Pozostałe artykuły marki ALVAREZ
Richard Fortus endorserem Alvareza

Gitarzysta Guns N' Roses, Richard Fortus dołączył do grona oficjalnych endorserów amerykańskiej marki Alvarez.

Choć Richard Fortus sięgał dotychczas m.in. po akustyczne gitary marki Guild, może pochwalić się ciekawymi powiązaniami z Alvarezem, który powstał w St. Louis w 1965 roku. Nie tylko dlatego, że Fortus urodził się w tym samym mieście zaledwie rok później. "Historia w cudowny sposób zatoczyła koło - mówi Mark Ragin, prezes firmy St. Louis Music (SLM), która jest właścicielem marki Alvarez - Ojciec Richarda wchodził w skład pierwszego zespołu managerskiego SLM, a jego pierwszym nauczycielem gry na gitarze był J. Hayes (obecnie manager ds. rozwoju produktu Alvareza - przyp. red.). To wspaniałe, że Alvarez znalazł się na poziomie, który umożliwia współpracę z takimi talentami jak Richard".

Dorastający w St. Louis Richard Fortus rozpoczął swoją wczesną edukację muzyczną od skrzypiec, a gitarą zainteresował się dopiero w wieku 12 lat. Studiował w konserwatorium sztuki w St. Louis zanim sformował swój pierwszą kapelę The Eyes. Potem podpisał kontrakt z Atlantic Records i w latach '80 i '90 koncertował z własnym zespołem Love Spit Love oraz z Psychadelic Furs. W 2002 roku dołączył do Guns N’ Roses. Był również zaangażowany w inne projekty, w tym pracę z takimi artystami jak Rihanna, N*SYNC, Ben Folds, Thin Lizzy, Dead Daisies czy Crystal Method. Tworzy również muzykę do filmów i gier video.

"Pamiętam, jak w młodości przychodziłem do biura SLM w Ferguson i grałem na modelach Yairi" - wspomina Fortus. "Przez wiele lat je kolekcjonowałem, a kiedy J. Hayes zaprosił mnie, abym wpadł i wypróbował gitary z nowej serii Yairi Honduran, byłem pod wielkim wrażeniem ich charakteru i unikalnego brzmienia. Z radością wezmę je ze sobą w trasę."

https://www.alvarezguitars.com