Fender 60th Anniversary Road Worn Jazz Bass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender 60th Anniversary Road Worn Jazz Bass

Fender celebruje 60 rocznicę premiery rewolucyjnego modelu Jazz Bass prezentując kolejną odsłonę tego instrumentu - limitowaną wersję Road Worn typu relic.

To druga, po klasycznym ale i znacznie droższym modelu 60th Anniversary Jazz Bass w wykończeniu Arctic Pearl, limitowana nowość Fendera będąca hołdem dla oryginalnego projektu basu i mająca na celu oddanie jego ducha i brzmienia. Debiutujący w 1960 Jazz Bass, przeniósł amerykańską markę w lata '60. Instrument oferował m.in. stylowy i wygodny, offsetowy korpus, wszechstronną konfigurację dwóch przetworników oraz komfortowy profil gryfu. Dzięki temu wkrótce stał się jednym z najpopularniejszych instrumentów wszech czasów, który można usłyszeć na tysiącach nagrań wielu gatunków.

Postarzane wykończenie Road Worn (dosłownie "zdarty w trasie") obejmuje wykonane ręcznie przetarcia lakieru, mające sugerować wieloletnie używanie instrumentu. Bas został pokryty lakierem nitrocelulozowym Road Worn i oferowany jest w trzech wersjach kolorystycznych: 3-Color Sunburst z główką w naturalnym kolorze oraz Firemist Silver i Olympic White z dopasowanymi kolorystycznie główkami. Towarzyszy im szylkretowy pickguard oraz osprzęt w wersji nikiel/chrom.

Korpus Fendera 60th Anniversary Road Worn Jazz Bass wykonano z olchy a gryf z klonu. W przeciwieństwie do modelu 60th Anniversary Jazz Bass, zastosowano tu profil gryfu Mid '60s "C" oraz bardziej płaski promień podstrunnicy wynoszący 9,5" (241 mm). Do budowy podstrunnicy posłużyło drewno Pau Ferro i mieści ona 20 progów medium jumbo, białe markery oraz siodełko z syntetycznej kości.

Za oddanie autentycznego brzmienia sprzed sześciu dekad odpowiadają dwa przetworniki single-coil 60th Anniversary Jazz Bass. Ich pracę reguluje para podwójnie koncentrycznych, dedykowanych do każdego przetwornika kontrolerów Volume i Tone, które pozwalają na pełną kontrolę nad łączeniem i charakterem pickupów.

Znajdziemy tu ponadto vintage'owy mostek z czterema stalowymi, gwintowanymi siodełkami, otwarte klucze Vintage Style Reverse, docisk strun, a także jubileuszową płytkę łączenia gryfu z wygrawerowanym napisem Fender 60th Anniversary Jazz Bass. W zestawie znajduje się twardy futerał.

 

 

www.fender.com