Fender Limited Edition HM Strat w nowym wykończeniu

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Limited Edition HM Strat w nowym wykończeniu

Zaprezentowany podczas tegorocznych, zimowych targów NAMM model Fender Limited Edition HM Strat dostępny jest już w dodatkowej wersji kolorystycznej.

Przypomnijmy, że dopalony Stratocaster Heavy Metal, produkowany jest w tej samej fabryce, co jego przodek z lat '88 - '92 i cechuje się m.in. unikalną menzurą 25,1" (638 mm), podstrunnicą o promieniu 17" (432 mm) z klonu lub palisandru oraz 24 progami jumbo. Gitara, oferowana pierwotnie w czterech wersjach kolorystycznych, zgodnych z historycznymi oryginałami: Frozen Yellow i Flash Pink (obydwie z klonowymi podstrunnicami) oraz Ice Blue i Bright White (podstrunnica z palisandru) dostępna jest teraz również z nowym, czarnym kolorze, któremu towarzyszy palisandrowa podstrunnica.

Wszystkie modele Fender Limited Edition HM Strat charakteryzują się również czarnym osprzętem oraz charakterystyczną czarną główką z białym, stylizowanym logo "Strat", podkreślonym kreską w kolorze dopasowanym do korpusu - w przypadku wykończenia Black, jest to kreska w kolorze Ice Blue.

Instrument posiada lipowy korpus Stratocastera o ostrzejszym profilu i ściętym połączeniu gryfu z korpusem i wykonturowanych wcięciach ułatwiających dostęp do najwyższych progów. Wysmukły gryf o profilu C, mający ułatwić szybką grę, zbudowano z klonu. Na osprzęt składają się: klucze Gotoh, siodełko Floyd Rose Special Locking oraz mostek Floyd Rose Special Double-Locking Tremolo zamocowany we wnęce w korpusie.

Customowe przetworniki hi-gain w konfiguracji HSS to mostkowy humbucker HM, z możliwością rozłączania cewek przy pomocy przełącznika mini toggle, w celu nadania gitarze bardziej klasycznego brzmienia Stratocastera oraz para singli HM w pozycji środkowej i przy gryfie. Elektronikę uzupełnia pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume, Tone 1 (obydwa single) i Tone 2 (humbucker).

Pierwotnie zaprezentowane kolory:

Frozen Yellow

Flash Pink

Ice Blue

Bright White

 

 

www.fender.com