Fender Billie Eilish Signature Ukulele

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Billie Eilish Signature Ukulele

Fender prezentuje sygnowany model ukulele, który powstał we współpracy z jedną z największych obecnie gwiazd popu - Billie Eilish.

Urodzona w 2001 roku Billie Eilish przebojem wdarła się na światowe salony, a jej wydany w marcu 2019 roku debiutancki album "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" uplasował się na pierwszych miejscach list przebojów po obydwu stronach Atlantyku i zyskał multiplatynowy status, podobnie jak jeden z promujących go singli "Bad Guy". Billie jest również najmłodszą artystką, która zdobyła Grammy w czterech najważniejszych kategoriach - Best New Artist, Record of the Year, Song of the Year i Album of the Year (piąta statuetka przypadła jej w kategorii Best Pop Vocal Album).

A wszystko zaczęło się od ukulele. Właśnie na tym instrumencie Billie w wieku sześciu lat zagrała pierwszy utwór - "I Will" The Beatles. "Moim zdaniem ukulele nadaje każdej piosence innego charakteru i stanowi źródło inspiracji na wiele różnych sposobów - mówi artystka. "Różne instrumenty zawsze sprawiają, że tworzę inaczej. Jeśli znasz trzy akordy możesz na ukulele zagrać każdą piosenkę. To takie proste."

Partie ukulele znajdują się, obok nowoczesnej produkcji, m.in. w jej utworach "Party Favor" i "8", a w internecie dostępne są stworzone z myślą o ukulele transkrypcje niemal wszystkich jej kompozycji, począwszy od "When the Party’s Over" i "Everything I Wanted" do megahitu "Bad Guy."

Koncertowe ukulele Fender Billie Eilish Signature o menzurze wynoszącej 15" przynosi korpus z drewna sapele w satynowym wykończeniu open-pore. Konstrukcję uzupełnia satynowo wykończony gryf z drewna nato oraz płaska, 16-progowa podstrunnica z orzecha. Instrument przyciąga wzrok czarną kolorystyką urozmaiconą kremowym bindingiem korpusu i podstrunnicy oraz logo Billie Eilish - symbolem wykreowanej przez nią postaci nazwanej 'blohsh'. Warto zwrócić również uwagę na klasyczną główkę pożyczoną od Telecastera z układem czterech kluczy w jednej lini.

Nawet jeśli Billie Eilish sięga dziś po ukulele przede wszystkim we własnej sypialni, jej sygnowany instrument przygotowany jest z myślą o scenicznych występach, a to dzięki zastosowanej w nim elektronice Fishman Kula z pokrętłami Volume i Tone, trzypasmową korekcją oraz wbudowanym tunerem. 

Fender Billie Eilish Signature Ukulele posiada ponadto orzechowy mostek i niklowany osprzęt, a także siodełka z kości i białe znaczniki pozycji w kształcie kropek.

 

 

www.fender.com

 Zdjęcia: Matty Vogel