Fantastyczna kraina Fendera - nowa seria Squier Paranormal

Newsy
Pozostałe artykuły marki SQUIER
Fantastyczna kraina Fendera - nowa seria Squier Paranormal

Należąca do Fendera, grupująca tańsze instrumenty marka Squier prezentuje całkowicie nową serię Paranormal.

Seria Squier Paranormal ma w założeniu obejmować zapomniane modele o "przekręconych" specyfikacjach i być swoistą gitarową podróżą w czasie. Jak zachęca firma, dzięki "nieziemskiemu wyglądowi, transcendentalnej grywalności i wstrząsającemu brzmieniu" nowa seria przeniesie każdego gracza do "nowej, paranormalnej rzeczywistości". Brzmi zachęcająco?

Modele wchodzące w skład serii Squier Paranormal będą dostępne na przełomie lata i jesieni 2020 w cenie ok 459 € i prezentują się następująco:

Squier Paranormal Toronado

Model Toronado został po raz pierwszy zaprezentowany przez Fendera w 1998 roku przynosząc świeży powiew w segmencie offsetowych gitar. Paranormal Toronado posiada korpus z topoli, przykręcany klonowy gryf o wąskim profilu C oraz podstrunnicę w wawrzynu indyjskiego o promieniu 9,5" (241 mm). Menzura wynosi 24,75" (629 mm). Na pokładzie znajdziemy 22 progi, znaczniki pozycji z pearloidu, siodełko z syntetycznej kości, mostek z sześcioma siodełkami i strunami przechodzącymi przez korpus oraz klucze Vintage-Style.

Na elektronikę składają się humbuckery Squier Atomic z odrębną kontrolą barwy i głośności i trójpozycyjnym przełącznikiem. Squier Paranormal Toronado został wykończony na wysoki połysk i dostępny jest w kolorach Lake Placid Blue z szylkretowym pickguardem i Black z pickguardem w kolorze czarnym.

Squier Paranormal Offset Telecaster

Paranormal Offset Telecaster to kwintesencja praktykowanego przez Fendera miksowania elementów różnych modeli - łączy w sobie cechy ikonicznego Telecastera z komfortem i offsetową stylistyką korpusu Jazzmastera. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach wykończonych na wysoki połysk - Natural z korpusem z drewna okoume i czarnym pickguardem oraz Surf Green z korpusem z topoli i pickguardem w kolorze pergaminu. Menzura wynosi 25,5" (648 mm).

Podstawowa charakterystyka: przykręcany klonowy gryf (profil C), klonowa podstrunnica (promień 9,5" (241 mm), 22 progi), siodełko z syntetycznej kości, mostek Tele z trzema chromowanymi siodełkami i strunami przechodzącymi przez korpus oraz klucze Vintage-Style. Za brzmienie odpowiada para przetworników single-coil Fendera z magnesami alnico oraz regulatory Master Volume i Master Tone plus trójpozycyjny przełącznik.Squier Paranormal Cyclone

Paranormal Cyclone to kolejny mashup różnych modeli Fendera z niewielkim korpusem pożyczonym od Mustanga, pickupami i vintage'owym mostkiem tremolo Stratocastera oraz kontrolą przetworników Jaguara. Całość przekłada się na instrument o wyjątkowym stylu i brzmieniu, które sprawdzi się w wielu gatunkach muzycznych.

Charakterystyka: menzura 24,75" (629 mm), korpus z topoli, klonowy gryf (profil C) i podstrunnica z wawrzynu. Ponadto: 22 progi, znaczniki z pearloidu, mostek Squier Vintage-Style tremolo oraz siodełko z syntetycznej kości. Praca tria singli Fendera z magnesami alnico sterowana jest pokrętłami Master Volume i Master Tone oraz trzema przełącznikami aktywującymi lub wyłączajacymi osobno każdy pickup. Dostępne wersje kolorystyczne to Daphne Blue i Shell Pink - obydwa z chromowanym hardware i pearloidowym pickguardem w kolorze Aged White.Squier Paranormal Super-Sonic

Dzięki korpusowi i główce o odwróconych kształtach Paranormal Super-Sonic jest 'dziwniejszy od fikcji'. Również i tu znajdziemy topolowy korpus i przykręcany klonowy gryf o profilu C, wykończone na wysoki połysk. Podstrunnica z wawrzynu indyjskiego mieści 22 progi, markery z pearloidu oraz wąskie siodełko z kości o szerokości 40 mm. Menzura wynosi 24" (610 mm), a promień podstrunnicy 9,5" (241 mm).

Za "potężne" brzmienie odpowiadają humbuckery Atomic typu zebra, a elektronikę uzupełniają dwa regulatory Volume oraz trójpozycyjny przełącznik. Na chromowany osprzęt składa się sześciosiodełkowy mostek vintage tremolo oraz vintage'owe klucze. Dwie wersje wykończenia to Graphite Metallic i Ice Blue Metallic - obydwie z pearloidowym pickguardem w kolorze Aged White.

Squier Paranormal Cabronita Telecaster Thinline

Paranormal Cabronita Telecaster Thinline to "Tele wykonujący krok poza korzenie z lat '50 w kierunku paranormalnej rzeczywistości". Instrument typu semi-hollow posiada korpus Telecastera, ale wykorzystuje elementy Jazzmastera, takie jak pickupy single-coil Fendera z magnesami alnico.

Korpus instrumentu wykonano z topoli, a gryf o profilu C i podstrunnicę z klonu. Znajdziemy tu 22 progi, siodełko z syntetycznej kości, sześciosiodełkowy mostek hartail ze strunami przechodzącymi przez korpus, klucze Vintage-Style, pokrętła Master Volume i Master Tone oraz trójpozycyjny przełącznik przetworników. Menzura wynosi 25,5" (648 mm). Dostępne wykończenia to Olympic White z czarnym pickguardem oraz Fiesta Red z pickguardem w kolorze pergaminu.Squier Paranormal Jazz Bass '54

Paranormal Jazz Bass '54 to połączenie brzmieniowej wszechstronności, gładkości gry oraz offsetowego korpusu modelu Jazz Bass z klasycznymi elementami wyglądu jego starszego brata Precision Bass z 1954 roku - pickguarda oraz płytki pokręteł.

Bas cechuje się topolowym korpusem z topem i płytę tylną z jesionu oraz klonowym gryfem i podstrunnicą. Jak pozostałe instrumenty z serii Paranormal, gryf posiada łatwy do gry profil C. Podstrunnica o promieniu 9.5" (241 mm) mieści 20 progów oraz wąskie siodełko z syntetycznej kości o szerokości 1,5" (38,1 mm). Paranormal Jazz Bass '54 to także menzura 34" (86,36 cm), klucz i czterosiodełkowy mostek vintage oraz single Fendera z magnesami alnico, dwa podwójnie koncentryczne pokrętła dające możliwość oddzielnej regulacji głośności i barwy każdego przetwornika. Wersje kolorystyczne to White Blonde i Butterscotch Blonde - obydwie z czarnym pickguardem.

Squier Paranormal Baritone Cabronita Telecaster

Paranormal Baritone Cabronita Telecaster to jak sama nazwa wskazuje model barytonowy o menzurze 27" (686 mm), zwracający uwagę korpusem Tele oraz przetwornikami single-coil Fendera typu soapbar. Do budowy korpusu ponownie zastosowano drewno topoli, a przykręcany klonowy gryf o profilu C wieńczy podstrunnica z wawrzynu indyjskiego o promieniu 9,5" (241 mm), mieszcząca 22 progi i markery z pearloidu.

Paranormal Baritone Cabronita dostępna w kolorze Black z chromowanym osprzętem i pergaminowym pickguardem to również sześciosiodełkowy mostek hartail ze strunami przechodzącymi przez korpus, klucze Vintage-Style, pokrętła Master Volume i Master Tone oraz trójpozycyjny przełącznik. przetworników.

www.fender.com