Fender 60th Anniversary Jazz Bass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender 60th Anniversary Jazz Bass

60 rocznicę premiery rewolucyjnego modelu Jazz Bass, Fender świętuje wraz z jubileuszową konstrukcją - 60th Anniversary Jazz Bass.

Debiutujący w 1960 roku drugi model elektrycznego basu Fendera i następca Precision Bass - Jazz Bass, przeniósł markę w lata '60. Instrument oferował m.in. stylowy i wygodny, offsetowy korpus, wszechstronną konfigurację dwóch przetworników oraz komfortowy profil gryfu. Dzięki temu wkrótce stał się jednym z najpopularniejszych instrumentów wszech czasów, który można usłyszeć na tysiącach nagrań, począwszy od jazzu, poprzez funk, soul i blues po klasyczny rock i heavy metal.

Najnowsza inkarnacja tego modelu, jubileuszowy 60th Anniversary Jazz Bass jest hołdem dla oryginalnego projektu i ma na celu oddanie jego ducha i brzmienia. Instrument będzie dostępny w limitowanej edycji wyłącznie w 2020 roku.

Zastosowane dwa przetworniki single-coil Pure Vintage ’62 odtwarzają oryginalne brzmienie Fendera z lat '60 i zapewniają czyste wysokie tony i głębokie bardzo muzyczne niskie pasmo, co sprawia, że J-Bass jest podstawą dla każdego gatunku. Para podwójnie koncentrycznych kontrolerów Volume i Tone pozwala na pełną kontrolę nad łączeniem i charakterem każdego przetwornika - funkcja ta po raz pierwszy pojawiła się w najwcześniejszych modelach J-Bass produkowanych od 1960 do 1962 roku.

Inne charakterystyczne cechy 60th Anniversary Jazz Bass obejmują olchowy korpus i klonowy gryf wraz z obwiedzioną bindingiem palisandrową podstrunnicą, siodełko z kości, zgodny z epoką promień podstrunnicy 7,25", vintage'owe, wysokie progi oraz szybki i wygodny profil '60s "U". Lakierowane wykończenie na wysoki połysk w kolorze Arctic Pearl obejmuje również główkę i jest uzupełnione białym bindingiem gryfu oraz szylkretową maskownicą, dzięki czemu 60th Anniversary Jazz Bass prezentuje się bardzo stylowo i klasycznie.

Instrument posiada również na pokładzie 20 progów, białe, pearloidowe markery, vintage'owy mostek American Original z czterema stalowymi, gwintowanymi siodełkami, otwarte klucze American Original Pure Vintage, docisk strun, osłony przetwornika i mostka, zgodne z oryginalnym wzornictwem J-Bassa z 1960 roku, a także jubileuszową płytkę łączenia gryfu z wygrawerowanym napisem Fender 60th Anniversary Jazz Bass. W zestawie znajduje się ponadto luksusowy futerał w stylu vintage z jubileuszowym haftem oraz certyfikat autentyczności.

 

www.fender.com