Fender Shawn Mendes Foundation Musicmaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Shawn Mendes Foundation Musicmaster

Fender zaprezentował unikalny model Musicmaster powstały we współpracy z fundacją Shawna Mendesa.

Urodzony w Toronto, nominowany do nagrody Grammy multiplatynowy piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta Shawn Mendes założył Shawn Mendes Foundation pod koniec 2019 roku, tuż po wyprzedanym koncercie na stadionie Rogers Centre w Toronto. Start fundacji nastąpił 18 miesięcy po wydaniu jego trzeciego albumu, zatytułowanego po prostu "Shawn Mendes". Debiutując na pozycji numer jeden, "Shawn Mendes" stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów roku 2018 i uczynił Mendesa trzecim najmłodszym artystą solowym, którego trzy kolejne płyty trafiały na pierwsze miejsce listy.

Limitowany Shawn Mendes Foundation Musicmaster powstał w wyniku współpracy Fendera z Fundacją Shawna Mendesa. Shawn Mendes Foundation "ma na celu zainspirowanie publiczności artysty, dzisiejszego pokolenia młodych ludzi - do poznania spraw, którymi się pasjonują oraz sprawienie, aby ich głos dążący do wprowadzenia zmian na świecie stały się słyszalny". W ramach swojej stałej misji Fundacja "zapewnia zasoby i wsparcie dla platform młodych liderów napędzających pozytywne zmiany".

Shawn Mendes Foundation Musicmaster to jedyna w swoim rodzaju gitara, która uzupełnia unikalny styl Mendesa - łącząc klasyczne brzmienie Fendera i piękne vintage'owe wzornictwo w jednym, wyjątkowym instrumencie. Historia Musicmastera, swoistej wariacji Duo-Sonic, wyposażonej w pojedynczy przetwornik sięga połowy lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy został wprowadzony jako jedna z pierwszych w historii gitar uczniowskich firmy w rozmiarze 3/4.

Chociaż projekt Musicmastera został przez lata poddany licznym aktualizacjom i modyfikacjom, nigdy nie wyglądał tak jak najnowszy model Shawn Mendes Foundation. Shawn Mendes jest właścicielem customowego Musicmastera, a do swojego modelu potrzebował większej wszechstronności pickupów - stąd dodatkowy przetwornik oraz humbucker w pozycji przy gryfie.

Korpus instrumentu to prawdziwe dzieło sztuki ozdobione skomplikowanym wzorem kwiatowym. Ten charakterystyczny motyw jest również subtelnie kontynuowany na maskownicy (wzorem nawiązującym do trawy preriowej) i podkreślony wykończeniem na wysoki połysk, radełkowanymi płaskimi pokrętłami oraz niklowo-chromowanym osprzętem, obejmującym m.in. płytkę łączenia gryfu z wygrawerowanym logo Fundacji Shawna Mendesa.

Fender Shawn Mendes Foundation Musicmaster charakteryzuje się krótszą menzurą, wynoszącą 24" (610 mm). Gitara posiada olchowy korpus, klonowy gryf o profilu "C" oraz klonową podstrunnicę o promieniu 9,5" (241 mm). Podstrunnica mieści 22 progi medium jumbo, czarne kropki markerów oraz siodełko z syntetycznej kości o szerokości 42 mm.

Układ elektroniczny w konfiguracji SH obejmuje przetworniki Tex-Mex Single-Coil Strat przy mostku oraz humbuckera Player Series Alnico 2 przy gryfie, regulatory Master Volume i Master Tone (z opcją push/pull rozłączającą cewki humbuckera), a także trójpozycyjny przełącznik. Na pozostały osprzęt skłają się: sześciosiodełkowy mostek Strat Hardtail ze strunami przechodzącymi przez korpus i giętymi, stalowymi siodełkami oraz standardowe klucze.

 

Zdjęcia: Connor Brashier 

www.fender.com