Fender Mustang LT50

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Mustang LT50

Zaprezentowany w ubiegłym roku, przeznaczony do ćwiczeń, wzmacniacz Mustang LT25 ma teraz młodszego i większego brata - Mustanga LT50.

Mustang LT25 został zaprojektowany z myślą o ćwiczeniach w domu i przeznaczony przede wszystkim dla uczniów oraz początkujących gitarzystów nie potrzebujących rozwiązań i technologii Wi-Fi, w które uzbrojone są konstrukcje z serii Mustang GT. Charakteryzował się m.in. wyjątkowo prostym interfejsem oraz dużą kolekcją presetów, będącą swoistym 'greatest hits' tonów gitary elektrycznej. Ponadto, jako pierwszy gitarowy wzmacniacz z tej półki cenowej, posiadał kolorowy wyświetlacz LCD.

Jego rok młodszy, ale większy brat dobrze sprawdzi się również do niewielkich występów na żywo i zapewni wystarczająco dużo mocy, aby jego użytkownik mógł grać wspólnie z perkusistą. Mustang LT50 współpracuje również z nowym oprogramowaniem Fender Tone 3.0 na komputery Apple i PC, które umożliwia tworzenie, modyfikację i przechowywanie presetów.

Fender Mustang LT50 to 50 watowe combo wyposażone w jeden 12" głośnik Fendera oraz drewnianą obudowę pokrytą czarnym winylem. Wzmacniacz dysponuje 30 pokładowymi presetami oraz kolejnymi 30 wolnymi slotami umożliwiającymi wgranie i zapisanie kolejnych presetów. Użytkownik ma do dyspozycji również brzmienia 20 wzmacniaczy i 25 efektów, w tym różnych typów efektów distortion, overdrive, kompresor, modulator, reverb, pogłos i octaver. Ponadto na pokładzie znalazł się tuner chromatyczny, wejście stereo AUX, gniazdo USB, umożliwiające rejestrację nagrań i podłączenie do oprogramowania oraz gniazdo słuchawkowe, przydatne przy ćwiczeniach w domu.

Na panelu znalazły się regulatory Gain, Volume, Treble, Bass, Master, gałka wyboru presetów oraz przyciski Back, Save, Menu i Tap Tempo/Tuner. Do Fendera Mustanga LT50 można również podłączyć opcjonalny, czteroprzyciskowy footswitch.

 

www.fender.com