Nowy Ibanez APEX30 gitarzysty Korn

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowy Ibanez APEX30 gitarzysty Korn

Wieloletnia współpraca gitarzysty Korn, Munky'ego i firmy Ibanez zaowocowała kolejnym, anonsowanym już na zimowych targach NAMM, sygnowanym modelem APEX30.

Trwająca blisko 20 lat współpraca Munky'ego i firmy Ibanez przyniosła już kilka instrumentów, z których każdy stanowił kolejny krok w ewolucji gitarzysty Korn i odpowiadał na jego aktualne potrzeby. Nie inaczej jest z modelem Ibanez APEX30, który charakteryzuje się kilkoma nowymi rozwiązaniami, między innymi mostkiem Evertune, zastosowanym po raz pierwszy w modelu sygnowanym przez Munky'ego.

Gitara posiada korpus z azjatyckiego drewna Nyatoh oraz klonowy top i charakteryzuje się wykończeniem Metallic Gray Matte z dopasowaną kolorystycznie główką. Gryf o profilu Wizard II-7 został wykonany z trzech kawałków klonu i wieńczy go hebanowa podstrunnica, na której nabito 24 progi jumbo. Podstrunnica nie posiada markerów, ale grę w ciemnościach ułatwiają boczne, luminescencyjne znaczniki pozycji. Promień podstrunnicy wynosi 15,7” (400 mm), menzura 25,5" (648 mm), a szerokość dostosowanego do siedmiu strun, plastikowego siodełka 48 mm.

Tym razem za brzmienie odpowiada para pasywnych humbuckerów DiMarzio Blaze wyposażonych w magnesy ceramiczne, a klasyczna kontrola obejmuje trójpozycyjny przełącznik oraz pojedyncze potencjometry Master Volume i Master Tone. Poza wspomnianym mostkiem EverTune F7, który utrzymuje stałe napięcie strun, zapewniając stabilność stroju niezależnie od okoliczności, Ibanez APEX30 został wyposażony również w klucze Gotoh.

Zdjęcie: Sebastian Paquet

https://www.ibanez.com/