Nowe Ibanezy z linii High Performance

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe Ibanezy z linii High Performance

Ibanez prezentuje najnowsze modele z dedykowanej do metalu i ciężkiego rocka linii High Performance.

Ibanez od lat jest jedną z czołowych marek wybieranych przez metalowych i hardrockowych gitarzystów na całym świecie. Odzwierciedleniem tego faktu, jest linia High Performance. Wchodzące w jej skład instrumenty budowane pod kątem wymagających gitarzystów szukających nietuzinkowych instrumentów, które sprawdzą się w szerokiej stylistyce nowoczesnego rocka i metalu. W skład linii High Performance wchodzą tegoroczne modele z serii RGA - RGA42HPT z mostkiem tremolo i w wykończeniu Laser Blue Matte, który mieliśmy okazję już przetestować, a także jego brat bliźniak RGA42HP o tej samej specyfikacji, ale ze stałym mostkiem i w kolorze Sea Foam Green Matte.

Ibanez RGA42HPT Laser Blue Matte (przeczytaj nasz test)

Ibanez RGA42HP Sea Foam Green Matte

W ramach serii RG, nowe modele High Performance to RG421HPFM w barwie Blue Reef Gradation, RG421HPAH w kolorze Blue Wave Black oraz RG421HPAM w wykończeniu Antique Brown Stained Low Gloss. Instrumenty posiadają złoty i czarny (w modelu RG421HPAM) osprzęt oraz charakteryzują się menzurą 25,5" (648 mm), promieniem podstrunnicy 400 mm i szerokością siodełka 43 mm. Ich wyposażenie obejmuje m.in. korpus z drewna Nyatoh z jasnym bindingiem topu, przykręcany gryf z przypiekanego klonu o wyścigowym profilu Wizard III, stały mostek F106, 24 progi jumbo oraz świecące w ciemnościach boczne znaczniki pozycji.

Ibanez RG421HPFM posiada top z klonu płomienistego w kolorze Blue Reef Gradation z dopasowaną główką oraz podstrunnicę z drewna Jatoba z białymi kropkami markerów. Za brzmienie odpowiadają humbuckery DiMarzio z magnesami Alnico - Air Norton przy gryfie i przy mostku The Tone Zone, regulowane potencjometrami Volume i Tone, trójpozycyjnym przełącznikiem oraz dodatkowym mini-switchem rozłączającym cewki przetworników (aktywne pozostają wewnętrzne połówki humbuckerów).

Ibanez RG421HPAH Blue Wave Black posiada top z jesionu oraz podstrunnicę z drewna Jatoba z białymi kropkami markerów. Za brzmienie odpowiadają ceramiczne humbuckery DiMarzio Fusion Edge, umieszczonych w złotych puszkach z widocznymi nabiegunnikami. Ich pracą sterują pokrętła Volume i Tone, trójpozycyjny przełącznik oraz dodatkowy mini-switchem rozłączającym cewki przetworników (aktywne pozostają wewnętrzne połówki humbuckerów).

Ibanez RG421HPAM Antique Brown Stained Low Gloss posiada jesionowy top z pięknie zarysowanym usłojeniem drewna oraz podstrunnicę z przypiekanego klonu z czarnymi kropkami markerów. Za brzmienie odpowiadają humbuckery DiMarzio z magnesami Alnico - Air Norton przy gryfie i przy mostku The Tone Zone, regulowane potencjometrami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem (poz. 1 - mostek; poz. 2 - aktywne wewnętrzne cewki humbuckerów; poz. 3 - gryf + mostek; poz. 4 - gryf, cewki równolegle; poz. 5 - gryf, cewki szeregowo).

https://www.ibanez.com/