Ogień i woda - unikalny Ibanez JCRG2001 j.custom Prestige Dealer

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ogień i woda - unikalny Ibanez JCRG2001 j.custom Prestige Dealer

Sierpniowa oferta w ramach unikalnej linii instrumentów Ibanez Prestige Dealer obejmuje wyjątkowy model JCRG2001 j.custom w dwóch odsłonach kolorystycznych.

Prestige Dealer to wybrana grupa ekskluzywnych instrumentów Ibaneza dostępnych w ściśle limitowanych ilościach tylko u wybranych, najlepszych dealerów marki w danym kraju. Japońska firma przyzwyczaiła nas już, że w ramach tej linii oferuje modele wyjątkowe, a sierpniowa propozycja w pełni to potwierdza.

Ibanez JCRG2001 należący do najwyższej, produkowanej w Japonii serii j.custom dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - Salamandra oraz Undine. Tym samym gitary, poprzez spektakularne wykończenia nawiązują do dwóch ziemskich żywiołów - ognia i wody i reprezentujących ich żywiołaków. Salamandra to magiczna istota tradycyjnie utożsamiana z ogniem. Ondynami (czy też w wierzeniach słowiańskich, rusałkami), zwano żeńskie nimfy i boginki zamieszkujące jeziora i rzeki.

Ibanez JCRG2001 j.custom SAL - Salamandra

Ibanez JCRG2001 j.custom UND - Undine

Warto wspomnieć, że interesującą kolekcję opartą na koncepcie żywiołów (co ciekawe, choć gitary powstają w Japonii, magiczne istoty, które stanowiły tu punkt wyjścia, znane są w przede wszystkim w kulturze europejskiej), dopełnia drugi, dostępny na razie jedynie w ojczyźnie Ibaneza model JCRG2002 j.custom w wersji Gnome (gnom, jako żywiołak ziemi) oraz Sylph (sylf, czyli duch powietrza). Miejmy nadzieję, że pojawi się on w kolejnej odsłonie kolekcji Prestige Dealer. Oczywiście obydwa modele wyszły spod rąk japońskich master builderów mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu instrumentów najwyższej jakości.

Ibanez JCRG2001 j.custom posiada olchowy korpus oraz top z egzotycznego klonu. Asymetryczny gryf RG j.custom Super Wizard wykonano z trzech kawałków klonu rozdzielonych dwoma paskami amarantu. Profil wyścigowego gryfu cechuje się grubością 17 mm przy pierwszym progu i 20,5 mm przy progu dwunastym. Obwiedziona bindingiem podstrunnica z klonu ptasie oczko mieści kropki markerów, wykonane z masy perłowej oraz 24 progi jumbo oczywiście wykończone zgodnie z najwyższymi standardami j.custom fret edge treatment. Promień podstrunnicy wynosi 430 mm, a menzura 648 mm (25,5").

Za brzmienie Ibaneza JCRG2001 j.custom Prestige Dealer odpowiada wszechstronne trio pasywnych przetworników DiMarzio z magnesami Alnico - humbuckery Air Norton i The Tone Zone przy gryfie i mostku oraz singiel True Velvet w pozycji środkowej. Sterowanie następuje za pośrednictwem pięciopozycyjnego przełącznika oraz pojedynczych regulatorów Volume i Tone.

Osprzęt obejmuje mostek Lo-Pro Edge tremolo, blokowane siodełko oraz klucze i straplocki Gotoh. W komplecie mieści się twardy futerał.

https://www.ibanez.com/