Nowy delay Ibanez ES3 Echo Shifter

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowy delay Ibanez ES3 Echo Shifter

Ibanez prezentuje udoskonaloną wersję analogowego delaya ES2 Echo Shifter - ES3.

Zaprezentowany kilka lat temu ES2 oparty na słynnym analogowym obwodzie "bucket brigade", oferował klasyczny, ciepły sound uwielbiany przez miłośników brzmienia vintage, którzy docenili również kontrolę czasu opóźnienia za pośrednictwem dużego, centralnie umieszczonego suwaka.

Ibanez ES3 Echo Shifter, poza obwodem analogowym, wyposażony jest również w cyfrowy tryb delay. Ustawienie analogowe zapewnia ciepły, naturalny ton z czasami opóźnienia między 40 ms a 600 ms, a w przeciwieństwie do innych cyfrowych efektów, które po prostu symulują analogowe opóźnienie, ES3 jest wyposażony w prawdziwe obwody analogowe. Tryb cyfrowy oferuje dłuższe czasy opóźnienia aż do 1500 ms. Można korzystać z jednego lub drugiego obwodu i zmieniać je, korzystając w dedykowanego przełącznika na przednim panelu.

Urządzenie zawiera również nową kontrolę prędkości modulacji, która oferuje zwiększone opcje umożliwiające dostosowanie efektu do wyjątkowych preferencji gracza. W przeciwieństwie do ES2, gdzie funkcja oscylacji musiała być włączana ręcznie za pomocą mini przełącznika, w ES3 tę samą funkcję można włączyć po prostu przez nadepnięcie i przytrzymanie stopą prawego przełącznika nożnego. Pozwala to na szybką i płynną zmianę jakości i tekstury opóźnienia w trakcie nieprzerwanej gry.

Efekt zachowuje sterowanie czasem opóźnienia za pomocą suwaka, przełącznik Tap, a także tryby oscylacji i modulacji (z potencjometrami Depth i Speed oraz przełącznikiem on/off). W rezultacie, jak zapowiada Ibanez, ES3 Echo Shifter to "jeszcze bardziej użyteczny pedał o większej wszechstronności brzmieniowej i rozwiniętym potencjale muzycznym".

Podstawowa specyfikacja:

Potencjometry: Mix (reguluje szybkość miksowania sygnału opóźnienia od 1:0 do 1:1), Feedback (odpowiada za ustawienie poziomu sprzężenia zwrotnego), Depth (reguluje głębokość modulacji), Speed (reguluje szybkość modulacji), Delay Time (przesuwanie suwaka w górę wydłuża czas opóźnienia).
• Przełączniki: Fx (Effect on/off), Tap/Oscillation (do ustalenia tempa wystarczą dwa uderzenia, przytrzymanie przycisku aktywuje tryb oscylacji. Sygnał opóźnienia będzie oscylował wraz z przekręcaniem pokrętła Feedback), przełącznik obwodu opóźnienia sygnału Analog/Digital, Modulation On/Off, przełącznik poziomu sygnału Inst/Line
• Gniazda: Input, Output, zasilanie
• Czas opóźnienia: analogowe 40 ms - 600 ms, cyfrowe 40 ms - 1500 ms
• Rozmiary: 116 mm (szerokość) x 153 mm (głębokość) x 57 mm (wysokość)
• Pobór prądu: 200 mA
• Zasilanie: za pomocą zasilacza 9 V DC, zasilanie bateryjne niedostępne

https://www.ibanez.com/