Nowe modele Ibanez RG565 Genesis Collection

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe modele Ibanez RG565 Genesis Collection

Ibanez powiększył linię gitar RG Genesis Collection o nowy model RG565 w dwóch wersjach wykończenia.

Kolekcja Genesis oddaje hołd historii Ibaneza i początkom flagowej serii marki - RG, która ujrzała światło dzienne w 1987 roku, stając się kamieniem milowym w rozwoju branży gitarowej i awansując do grona najlepiej sprzedających się modeli gitar wszech czasów. Modele Genesis Collection wykorzystują ten sam projekt i styl, co oryginalne instrumenty RG, łącząc go z precyzyjną konstrukcją i japońskim rzemiosłem. Do kultowych modeli RG550 w linii Genesis Collection, debiutujących w 2018 roku dołączył nowy. Tym razem jest nim RG565, którego korzenie sięgają 1991 roku.

Ibanez RG565 Genesis Collection posiada korpus z lipy oraz gryf o profilu Super Wizard, wykonany z trzech kawałków klonu rozdzielonych dwoma paskami orzecha. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia - Emerald Green i Fluorescent Orange, z dopasowaną kolorystycznie główką oraz znacznikami pozycji, które interesująco prezentują się na tle jasnej, klonowej podstrunnicy. Podstrunnica o promieniu 430 mm mieści 24 progo jumbo, a także blokowane siodełko.

Gitara została wyposażonona w klucze Gotoho raz mostek Edge tremolo. Za brzmienie odpowada para humbuckerów - mostkowy V8 z magnesami Alnico oraz Infinity R z magnesami ceramicznymi umieszczony przy gryfie. Ich pracą sterują pojedyncze pokrętła Volume i Tone, a także pięciopozycyjny przełącznik, pozwalający na następujące opcje: poz. 1 - humbucker gryfowy, poz. 2 - humbucker gryfowy, cewki ułożone równolegle, poz. 3 - gryf + mostek, poz. 4 - wewnętrzne cewki obydwu humbuckerów, poz. 5 - pickup mostkowy.

 

https://www.ibanez.com/