Ibanez RG5170G Prestige

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez RG5170G Prestige

Zainicjowana w 2019 r. przez Ibaneza seria RG5000 powiększyła się w tym roku o kilka nowych instrumentów, w tym model RG5170G Prestige.

Przypomnijmy, że seria RG5000 rozszerzyła linię wykonywanych w Japonii gitar Prestige, wypełniając lukę pomiędzy modelami Prestige i j.custom. Seria charakteryzuje się zastosowaniem osprzętu i materiałów najwyższej jakości połączonych z tradycyjnym, japońskim lutnicznym rzemiosłem. Jeden z najnowszych instrumentów, RG5170G Prestige, wyróżnia się m.in. nie tylko wykończeniem Silver Flat, zestawionym z perłowym bindingiem, białymi osłonami przetworników i złotym osprzętem, ale także układem trzech przetworników Fishman Fluence.

Ibanez RG5170G Prestige posiada korpus z lipy oraz gryf Super Wizard HP z pięciu kawałków klonu i drewna wenge. Obwiedziona bindingiem podstrunnica z hebanu Macassar mieści 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej, wykończone zgodnie z najwyższymi standardami Prestige fret edge treatment oraz markery z masy perłowej umieszczone przy górnej krawędzi. Nie zabrakło również świecących w ciemnościach znaczników pozycji Luminlay.

Na aktywny układ elektroniczny złożyły się mostkowy i gryfowy humbucker Fishman Fluence Modern (z magnesem ceramicznym przy mostku i Alnico pod gryfem) oraz umieszczony w pozycji środkowej singiel Fishman Fluence Single Width. Regulatory Volume i Tone, oraz pięciopozycyjny przełącznik przetworników (w pozycjach drugiej i czwartej rozłączającym cewki humbuckerów) i dodatkowy, dwupozycyjny switch Fishman Fluence Voicing (działający w pozycji pierwszej i piątej przełącznika pickupów i umożliwiający przełączenie między nowoczesnym hi-gainowym brzmieniem a klasycznym, czystym soundem przetwornika), zapewniają bardzo szeroką paletę barw.

Osprzęt obejmuje klucze Gotoh, blokowane siodełko o szerokości 43 mm oraz mostek tremolo Lo-Pro Edge. Menzura wynosi 25,5" a promień podstrunnicy 430 mm.

 

https://www.ibanez.com/