Nowe modele basów Ibaneza z linii BTB Premium

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe modele basów Ibaneza z linii BTB Premium

Październik w ofercie Ibaneza stoi pod znakiem nowych, wspaniale się prezentujących, butikowych basów z linii BTB Premium.

Najnowsza oferta z linii BTB Premium obejmuje pięcio i sześciostrunowe basy BTB1935 i BTB1936 oraz BTB1905SM i BTB1906SM.

Konstrukcyjny rdzeń modeli stanowi przechodzący przez całą długość korpusu, wzmocniony grafitowymi prętami, siedmioczęściowy gryf BTB, wykonany z drewna panga panda i amarantu. Zapewnia on nie tylko doskonały sustain, ale również pięknie prezentuje się w zestawieniu z drewnem zastosowanym do budowy korpusu, którego boczne skrzydła wykonano z mahoniu afrykańskiego o intensywnym, niemal czerwonym kolorze.

Top i płytę tylną basów wykonano z klonu kędzierzawego i orzecha (BTB1935, BTB1936) oraz z wzorzystego klonu spalted, którego unikalna, dekoracyjna faktura powstaje w wyniku działania w drewnie organizmów pasożytniczych, takich jak grzyby (BTB1905SM i BTB1906SM).

Pięciostrunowy Ibanez BTB1935 dostępny jest w wykończeniu Black Ice Low Gloss ze złotym osprzętem

Sześciostrunowy i najbardziej kolorowy Ibanez BTB1936 przyciąga wzrok wykończeniem Sunset Fade Low Gloss, które ma odzwierciedlić zachód słońca nad morzem. Całość uzupełnia złoty osprzęt.

Pięciostrunowy BTB1905SM i wzbogacony o dodatkową strunę BTB1906SM to top i płyta tylna z drewna Spalted Maple w wykończeniu Surreal Black Burst. Do tego złoty osprzęt.

Drewno panga panga posłużyło również do budowy podstrunnicy, która charakteryzuje się zaokrąglonymi krawędziami oraz promieniem 400 mm w przypadku modeli pięciostrunowych i aż 950 mm w wersji sześciostrunowej. Dwuoktawowa podstrunnica mieści 24 progi medium (plus próg zerowy), wykonane ze stali nierdzewnej i oczywiście dopracowane zgodnie z najwyższym standardem Premium fret edge treatment. Skromne znaczniki pozycji w kształcie niewielkich kropek umieszczono przy górnej krawędzi podstrunnicy.

W nowych modelach BTB zastosowano parę bezszumowych przetworników Aguilar DCB. Elektronika Ibanez Custom obejmuje regulację balansu między przetwornikami (Balance) i wspólny potencjometr głośności (Volume) oraz trójpasmową korekcję (Bass, Middle, Treble) z przełącznikiem Bypassu (on/off) i trójpasmowym przełącznikiem częstotliwości środkowej (250, 450 albo 700 Hz). Precyzyjna kontrola tonalna obejmuje także przełącznik do wyboru trybu pasywnego - kiedy bypass korekcji jest aktywny, pokrętło Treble staje się globalną regulacją tonów obwodu pasywnego.

Instrumenty wyposażono ponadto w mostek MR5S z regulowanymi siodełkami z rozstawem strun wynoszącym 19 mm (BTB1935 i BTB1905SM) lub 17 mm (BTB1936, BTB1906SM) oraz zamknięte klucze olejowe Gotoh. Menzura basów wynosi 35" (889 mm), a szerokość siodełka i podstrunnicy przy 24 progu to - odpowiednio - 47 mm i 76 mm (modele pięciostrunowe) oraz 54 mm i 85 mm (modele sześciostrunowe).

https://www.ibanez.com/