Ibanez RG8520SLTD j.custom Prestige Dealer

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez RG8520SLTD j.custom Prestige Dealer

Ibanez prezentuje grudniową nowość w unikalnej linii instrumentów Prestige Dealer - RG8520SLTD j.custom.

Prestige Dealer to wybrana grupa ekskluzywnych instrumentów Ibaneza dostępnych w ściśle limitowanych ilościach tylko u wybranych, najlepszych dealerów marki w danym kraju. Grudniowym modelem tej elitarnej grupy jest Ibanez RG8520SLTD Natural Flat należący do najwyższej, produkowanej w Japonii serii j.custom i jak zawsze przyciągający wzrok nietuzinkowym wykończeniem oraz zastosowanymi komponentami.

Jesionowy korpus gitary wieńczy wzorzysty top z drewna saplele, które znalazło się również na główce. Pięcioczęściowy gryf o profilu RG j.custom Super Wizard tradycyjnie już zbudowano z klonu i wenge, a jego grubość wynosi 17 mm przy pierwszym progu i 19 mm przy progu dwunastym. Obwiedzioną bindingiem podstrunnicę z hebanu Macassar zdobi inkrustacja Tree of Life, charakterystyczna dla wielu instrumentów Ibaneza. Od złotego koloru osprzętu nie odstają nawet 24 nabite na podstrunnicy progi Jescar, wykonane z pozbawionego niklu stopu EVO Gold i wykończone zgodnie z najwyższym standardem j.custom fret edge treatment.

Wspomniany, złoty osprzęt obejmuje mostek Lo-Pro Edge tremolo, blokowane siodełko, klucze i straplocki Gotoh, a także pokrętła potencjometrów i osłony przetworników. Skrywają one parę humbuckerów DiMarzio Fusion Edge z magnesami ceramicznymi. Za sterowanie ich pracą odpowiada trójpozycyjny przełącznik, pojedyncze gałki Volume i Tone oraz umieszczony między nimi mini toggle rozłączający zewnętrzne cewki we wszystkich trzech położeniach przełącznika przetworników. Ibanez RG8520SLTD posiada ponadto świecące w ciemnościach, boczne znaczniki pozycji i oferowany jest wraz z twardym futerałem oraz kompletem strun D'Addario EXL120.

https://www.ibanez.com/