Nowe modele Ibanez RG j.custom

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe modele Ibanez RG j.custom

Ibanez prezentuje nowości w topowej, wytwarzanej w Japonii serii j.custom. Wśród nich znalazł się również instrument dla graczy leworęcznych.

Przypomnijmy, że seria Ibanez j.custom to ekskluzywne, high-endowye instrumenty wytwarzane w małych nakładach przez najlepszych, japońskich lutników. Seria reprezentuje każdy aspekt budowy gitar, który firma udoskonaliła przez lata - wykonanie i kunszt rzemieślniczy oraz dobór materiałów z najwyższej półki. Najnowsze modele j.custom, dostępne na europejskim rynku to RG8570Z w dwóch nowych wykończeniach oraz dwa instrumenty z grupy Prestige Dealer, dostępnej w ściśle limitowanych ilościach tylko u wybranych, najlepszych dealerów marki - przeznaczony dla graczy leworęcznych RG8570ZL i RG8520.

Ibanez RG8570Z j.custom i RG8570ZL j.custom Prestige Dealer

Ibanez RG8570Z j.custom, dostępny w tym roku w kolorze Black Rutile, teraz nabrał zdecydowanie więcej barw, dzięki nowym wersjom kolorystycznym - Brownish Sphalerite i Royal Blue Sapphire - wszystkie z osprzętem w barwie Cosmo Black.

Black Rutile

Brownish Sphalerite

Royal Blue Sapphire

Gitara posiada korpus z mahoniu afrykańskiego, który zwieńczony jest 4 milimetrowym topem z klonu płomienistego gatunku AAA z naturalnym bindingiem. Gryf o profilu RG j.custom Super Wizard został wykonany z ułożonych naprzemiennie trzech kawałków klonu i dwóch drewna wenge. Obramowaną jasnym bindingiem z klonu płomienistego podstrunnicę zbudowaną z hebanu Macassar zdobi inkrustacja z charakterystycznym dla Ibaneza, wyszukanym motywem Tree of Life. Podstrunnica mieści 24 progi jumbo wykonanych i wykończonych zgodnie z najwyższym standardem j.custom fret edge treatment.

Podobnie jak w innych modelach RG8570Z za brzmienie odpowiada trio przetworników DiMarzio w układzie H/S/H - Air Norton przy gryfie, True Velvet w pozycji środkowej oraz The Tone Zone przy mostku. Ich pracą steruje pięciopozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone. Na osprzęt składa się mostek tremolo Edge-Zero z wbudowanym stabilizatorem ZPS3 ułatwiającym utrzymanie właściwego stroju gitary, nawet w przypadku pęknięcia struny. Ponadto znajdziemy tu blokowane siodełko oraz klucze i straplocki Gotoh. Gitara wyposażona jest fabrycznie w struny D'Addario EXL120 oraz twardy futerał.

Identyczną specyfikacją charakteryzuje się najnowszy model dla graczy leworęcznych - RG8570ZL j.custom Prestige Dealer w wykończeniu Brownish Sphalerite.

Ibanez RG8520 j.custom Prestige Dealer

Podobnie jak w modelu RG8570Z w Ibanezie RG8520 j.custom Prestige Dealer znajdziemy: korpus mahoniu afrykańskiego, 4 milimetrowy top z klonu płomienistego gatunku AAA z naturalnym bindingiem, gryf o profilu RG j.custom Super Wizard z klonu i wenge, podstrunnicę z hebanu Macassar z klonowym bindingiem, inkrustację Tree of Life, 24 progi jumbo (j.custom fret edge treatment), a także klucze i straplocki Gotoh. Instrument dostępny jest w kolorach Green Emerald i Sapphire Blue, które obejmują top oraz osprzętem Cosmo Black.

Green Emerald

Sapphire Blue

Parze humbuckerów DiMarzio (Air Norton przy gryfie i The Tone Zone przy mostku), w wersji zebra, towarzyszy trójpozycyjny przełącznik, pokrętła Volume i Tone oraz umiejscowiony między nimi dwupozycyjny mini toggle, który odłącza zewnętrzną cewkę w każdej z trzech pozycji przełącznika pickupów. Zamocowano również mostek tremolo Lo-Pro Edge oraz blokowane siodełko.

https://www.ibanez.com/