Nowe modele hollow-body Ibaneza: AS113-BS oraz GB10SEFM-SRR

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Nowe modele hollow-body Ibaneza: AS113-BS oraz GB10SEFM-SRR

W tym roku Ibanez wprowadza nowe modele nie tylko w obszarze gitar elektrycznych i basów, lecz również w kategorii Hollow Body. W 2022 roku pojawiły się dwie nowe gitary tego typu – model AS113-BS oraz sygnowany przez George'a Bensona GB10SEFM-SRR.

Ibanez AS113 z serii Artstar został wyposażony w świerkowy top, tył i boki z klonu płomienistego oraz trzyczęściowy gryf Artstar z drewna nyatoh/maple. Hebanowa podstrunnica zapewnia skupiony charakter basów oraz mocny atak w zakresie wysokich tonów. Gitara wyposażona jest w przetworniki Super 58, nadające klasycznego brzmienia, siodełko wykonane z kości i strunociąg Quik Change III. Dodatkowo AS113 posiada mostek Gibraltar Artist, zapewniający naturalne brzmienie i wysoką stabilność stroju.

Ibanez GB10SEFM sygnowany przez George'a Bensona ma płytę wierzchnią, tył i boki wykonane z klonu płomienistego, hebanową podstrunnicę oraz trzyczęściowy klonowy gryf GB. GB10SEFM posiada również specjalne, „pływające” przetworniki GB, eliminujące sprzężenia i zapewniające ciepłe, jazzowe brzmienie. Instrument wyposażono w strunociąg GB10 oraz hebanowy mostek, który przenosi wibracje strun bezpośrednio na korpus.

Model AS113 jest dostępny w klasycznym wykończeniu Brown Sunburst, GB10SEFM to przepiękne wykończenie Sapphire Red. Sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 4,126 PLN dla modelu AS113 oraz 7,339 PLN dla modelu GB10SEFM.

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl