Lari Basilio artystką marki Ibanez

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Lari Basilio artystką marki Ibanez

Brazylijska gitarzystka, Lari Basilio dołączyła do grona artystów marki Ibanez.

Lari Basilio urodziła się w muzycznej rodzinie w São Paulo w Brazylii. Mając 4 lata rozpoczęła naukę gry na organach, a później, w wieku 8 lat, ojciec pokazał jej pierwsze akordy na gitarze akustycznej. Wtedy zakochała się w w tym instrumencie.

W 2011 roku Lari rozpoczęła pracę nad swoją instrumentalną, składającą się z pięciu utworów Epką, zatytułowaną po prostu Lari Basilio, na której wystąpił Felipe Andreoli, basista zespołu Angra. EPka została wyprodukowana przez Lampadinha, pięciokrotnego zdobywcę latynoskiej nagrody Grammy. Jej drugie dzieło, CD i DVD „The Sound of My Room”, zostało nagrane na żywo w sierpniu 2015 roku w Cine Belas Artes w São Paulo. Pakiet zawierający 10 utworów zawiera mini-dokument i materiał zza kulis na DVD.

Lari wygrała kategorię instrumentalną na Samsung E-Festival w 2014 roku i wystąpiła dla 15-tysięcznej publiczności u boku Keba 'Mo' i Quinna Sullivana na Samsung Best of Blues Festival w Brazylii. Otwierała również kliniki gitarowe Paula Gilberta i Andy'ego Timmonsa oraz pojawiła się na Malibu Guitar Festival w 2017 roku, razem ze Stevem Vaiem. Została również zaproszona przez Joe Satrianiego do udziału w G4 Experience 2019, będąc pierwszą gitarzystką, która dołączyła do tego wydarzenia.

Najnowsze oryginalne dzieło Lari, album „Far More”, zostało nagrane w Capitol Studios w Los Angeles w październiku 2018 roku z gwiazdorskim zespołem: Vinnie Colaiuta (perkusja), Nathan East (bas) i Greg Phillinganes (klawisze / fortepian). Jako goście specjalni wystąpili Joe Satriani (w utworze "Glimpse of Light") i Siedah Garrett (w utworze "Man in The Mirror", dla którego Lari stworzyła nową aranżację).

 

 

Zdjęcia: Eduardo Orelha

https://www.ibanez.com/