Ibanez PGMM11 - nowa sygnatura Paula Gilberta

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez PGMM11 - nowa sygnatura Paula Gilberta

Do przeznaczonych dla młodych gitarzystów modeli Ibaneza z serii miKro, sygnowanych przez Paula Gilberta, dołączył kolejny - PGMM11.

Ibanez PGMM11 to kolejny sygnowany przez Gilberta instrument z serii miKro, w której znajdziemy już modele PGMM31 i PGMM21. Gitary te charakteryzują się skróconą menzurą wynoszącą 22,2" (564 mm) oraz zmniejszonym rozmiarem korpusu, dzięki czemu są przeznaczone dla młodszych adeptów gitary i ich mniejszych dłoni. Ale nie tylko, w końcu jak mówi Gilbert, "większe dłonie oznaczają więcej zabawy".

PGMM11 zwraca uwagę bardziej wyrazistą kolorystyką z korpusem i dopasowaną główką w wykończeniu Jewel Blue oraz różowymi dodatkami - charakterystycznymi dla modeli PGMM imitacjami otworów rezonansowych w kształcie litery f, przetwornikami oraz logo marki i serii na główce. Całość uzupełnia osprzęt w wersji Cosmo Black.

 

Korpus gitary wykonano z lipy, gryf o profilu PGMM z klonu, a podstrunnicę z drewna jatoba. Na podstrunnicy znalazły się proste markery w kształcie białych kropek oraz 24 progi medium. Szerokość gryfu przy siodełku wynosi 41 mm, a przy 24 progu 56 mm. Promień podstrunnicy to 400 mm.

Na układ elektroniczny instrumentu składają się pasywne przetworniki z ceramicznymi magnesami Infinity R, pięciopozycyjny przełącznik oraz regulator Volume. Wyposażenie uzupełnia mostek Ibanez F106 oraz plastikowe siodełko.

https://www.ibanez.com/