Ziemia i powietrze - Ibanez JCRG2002 j.custom Prestige Dealer

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ziemia i powietrze - Ibanez JCRG2002 j.custom Prestige Dealer

W unikalnej linii instrumentów Ibanez Prestige Dealer znalazł się w październiku kolejny wyjątkowy model JCRG2002 j.custom w dwóch odsłonach kolorystycznych, nawiązujących do żywiołów.

Prestige Dealer to wybrana grupa ekskluzywnych instrumentów Ibaneza dostępnych w ściśle limitowanych ilościach tylko u wybranych, najlepszych dealerów marki w danym kraju. Japońska firma przyzwyczaiła nas już, że w ramach tej linii oferuje modele wyjątkowe, a sierpniowa propozycja w pełni to potwierdza.

W sierpniu i we wrześniu w ofercie Prestige Dealer pojawił się model JCRG2001 j.custom w dwóch opcjach wykończenia nawiązujących do wywodzącej się ze starożytności i średniowiecza oraz mocno obecnej w europejskiej kulturze, teorii żywiołów. Kolory Salamandra i Undine odzwierciedlały, odpowiednio, ogień i wodę.

Teraz koncepcję tę dopełnił drugi model japońskiej marki - JCRG2002 j.custom Prestige Dealer w kolorystycznej wersji Gnome (gnom, jako żywiołak ziemi) oraz Sylph (sylf, czyli duch powietrza). Do budowy jego korpusu wykorzystano inny gatunek drewna, różni się on również od JCRG2001 konstrukcją gryfu, a także kolorem osprzętu - złotym, zamiast chromu. Cała czwórka niezwykłych gitar to oczywiście dzieło japońskich mistrzów lutniczych, mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu instrumentów najwyższej jakości.

Ibanez JCRG2002 j.custom GNM - Gnome

Ibanez JCRG2002 j.custom SLH - Sylph

Ibanez JCRG2002 j.custom posiada korpus z mahoniu afrykańskiego oraz top z egzotycznego klonu. Asymetryczny gryf RG j.custom Super Wizard wykonano z dwóch kawałków drewna wenge oraz jednego kawałka amarantu. Profil wyścigowego gryfu cechuje się grubością 17 mm przy pierwszym progu i 20,5 mm przy progu dwunastym. Obwiedziona bindingiem podstrunnica z klonu ptasie oczko mieści kropki markerów, wykonane z masy perłowej oraz 24 progi jumbo oczywiście wykończone zgodnie z najwyższymi standardami j.custom fret edge treatment. Promień podstrunnicy wynosi 430 mm, a menzura 648 mm (25,5").

Podobnie jak w przypadku modelu JCRG2001 j.custom Za brzmienie Ibaneza JCRG2002 j.custom Prestige Dealer odpowiada wszechstronne trio pasywnych przetworników DiMarzio z magnesami Alnico - humbuckery Air Norton i The Tone Zone przy gryfie i mostku oraz singiel True Velvet w pozycji środkowej. Sterowanie następuje za pośrednictwem pięciopozycyjnego przełącznika oraz pojedynczych regulatorów Volume i Tone.

Osprzęt obejmuje mostek Lo-Pro Edge tremolo, blokowane siodełko Gotoh Top-Lok III o szerokości 43 mm, klucze Gotoh SG381 oraz straplocki tej samej marki. W skład kompletu wchodzi twardy futerał.

Cztery żywioły w pełnej krasie (od lewej): Gnome, Sylph, Salamandra i Undine 

https://www.ibanez.com/