Udoskonalony footswitch Fender GTX-7

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Udoskonalony footswitch Fender GTX-7

Premierze tegorocznych wzmacniaczy Fendera z serii GTX towarzyszy nowy, udoskonalony, siedmioprzyciskowy przełącznik nożny GTX-7, dostępny już osobno w ofercie marki.

Najnowsza seria wzmacniaczy GTX obejmuje dwa modele GTX50 i GTX100. Towarzyszy im footswitch GTX-7 opracowany specjalnie z myślą o pracy z wzmacniaczami GTX. Przełącznik obecny jest w komplecie z GTX100, a w przypadku GTX50 jest oferowany osobno. Fender GTX-7 właśnie trafił do oferty amerykańskiej marki, warto więc przyjrzeć mu się bliżej.

Footswitch GTX-7 oferuje dostęp do indywidualnie ustawionych funkcji, selekcji efektów, tunera chromatycznego, tap tempo i loopera. Looper we wzmacniaczach GTX dostępny jest wyłącznie z poziomu footswitcha, a jego przyciski umożliwiają przejście do funkcji wzmacniacza Record, Play, Overdub, Stop i Undo. Wyświetlacz urządzenia pokazuje wybrany preset, efekt oraz tuner. W komplecie znajduje się odłączalny kabel 1/4" do połączenia z dedykowanym wzmacniaczem.

Przełącznik Fender GTX-7 posiada następujące przyciski:

Bank Up/Down: Dostęp do funkcji w trybie presetów. Banki po 5 presetów przywoływane są przez naciśnięcie i zwolnienie lub przytrzymanie przycisku.

Mode/Tuner: Przyciśnięcie i zwolnienie przycisku umożliwia wybór między trzema trybami (Looper, Effects, Presets), przyciśnięcie i przytrzymanie przełącza w tryb tunera. Każdemu trybowi przypisana jest dioda LED - zielona (looper), bursztynowa (efekty) i czerwona (presety).

Przełączniki funkcyjne: Pięć numerowanych przełączników umieszczonych w dolnej części urządzenia umożliwia wybór i nożną kontrolę pomiędzy różnymi funkcjami, uzależnionymi od wybranego trybu. Wszystkie funkcje aktywowane są przez wciśnięcie przycisku. Przełącznikom towarzyszą czerwone diody LED. Użycie przycisku podczas wybranego presetu zmienia jego tempo - jest ono wskazywane poprzez odpowiednio migającą diodę LED przypisaną do trybu Presets.

www.fender.com