Nowy lampowy efekt Fender MTG Tube Tremolo

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowy lampowy efekt Fender MTG Tube Tremolo

Do rosnącej oferty efektów gitarowych Fendera trafił właśnie nowy model - MTG Tube Tremolo.

Zapowiedziany na targach NAMM 2020, MTG Tube Tremolo to kolejny model w coraz większej kolekcji efektów gitarowych Fendera oraz trzeci z linii MTG, grupującej stompboxy wykorzystujące pokładową lampę. A co za tym idzie, całe, wieloletnie doświadczenie marki w tworzeniu analogowych konstrukcji lampowych. Dwa wcześniejsze efekty z tej linii to MTG Tube Distortion oraz MTG:LA Tube Distortion.

Nowa kostka, zaprojektowana w południowej Kalifornii przez zespół ekspertów Fendera i podtrzymująca design znany z wcześniejszych modeli, jest kolejną wyprawą marki w kierunku efektów napędzanych lampą. MTG Tube Tremolo wykorzystuje technologię wzmacniacza lampowego Fendera i umieszcza ją w wygodnym formacie stompboxa.

"Z dumą kontynuujemy rozwój naszej linii efektów gitarowych oraz zaangażowanie w niesienie gitarzystom pomocy w uzyskaniu własnego brzmienia na każdym etapie muzycznej podróży - mówi dyrektor ds. rozwoju produktu w dziale akcesoriów i elektroniki użytkowej Fendera, Richard Bussey. "Ponieważ nikt nie zna brzmienia tremolo lampowego lepiej niż Fender, wprowadzamy na rynek najnowszego członka naszej serii MTG opartej na lampie - MTG Tube Tremolo. Zapewnia on wszystko, czego można oczekiwać od Fendera w kompaktowym rozmiarze stompboxa".

Efekty gitarowe amerykańskiej marki zostały zaprojektowane dla artystów, którzy szukają urządzeń gotowych do zastosowanie na scenie oraz charakterystycznego brzmienia i estetyki Fendera, w tym eleganckiej i nowoczesnej obudowy wykonanej z lekkiego, wytrzymałego anodowanego aluminium. Obudowy zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonowaniu w trudnych warunkach, a podświetlenie LED pomaga graczom w odnalezieniu się w każdym, scenicznym środowisku. Nowy, całkowicie oryginalny obwód posiada ulepszone funkcje, które zapewniają graczom maksymalne możliwości tonalne.

MTG Tube Tremolo przenosi hipnotyczny dźwięk zwykle spotykany w starych wzmacniaczach i umieszcza go w stompboksie pracującym na prawdziwej amerykańskiej lampie przedwzmacniacza NOS 6205. Efekt posiada kontrolę Level i Intensity. Pokrętło Speed służy do przełączania między podziałami rytmicznymi - w tym rytmami standardowymi, kropkowanymi i trójkowymi - zapewniając najpopularniejsze czasy opóźnienia. Urządzenie oferuje również wybór między trzema różnymi trybami kształtów fali (pokrętło Wave i przełącznik Mode) - sinusoidalną, trójkątną i kwadratową. Footswitche obejmują przyciski Tap Tempo i Bypass. MTG Tube Tremolo nie posiada możliwości zasilania bateryjnego, a napięcie dostarczane przez zewnętrzny zasilacz 9V DC. Wewnętrzny zasilacz impulsowy przekształca 9 V napięcia wejściowego na 55 V i to wyższe napięcie przenosi na płytkę lampy próżniowej - tak jak we wzmacniaczu.

"MTG Tube Tremolo to rezultat kolejnej współpracy Bruce'a Egnatera i Fendera i oferuje całkowicie analogową ścieżkę audio obejmującą lampę próżniową 6205 z wydajnym cyfrowym obwodem sterowania zapewniającym niewiarygodną elastyczność modulacji" - dodaje Stan Cotey, wiceprezes ds. innowacji produktu. "Pedał oferuje wiele kształtów fal dla niezliczonej ilości brzmień, a także przełączniki nożne Tap Tempo i Bypass. Podobnie jak wszystkie efekty Fendera z linii MTG, uzbrojone w lampę, pracuje w oparciu o zasilacz 9V DC i nie wymaga osobnego, unikalnego zasilacza".

 

www.fender.com