Magazyn

Magazyn Gitarzysta

Wydanie Październik 2017

Magazyn fanów gitary

ALEX SKOLNICK – filar thrash metalowego Testamentu, lider jazzowego trio, wieloletni gitarzysta Trans-Siberian Orchestra, na koncie kilkadziesiąt płyt, książka „Geek to Guitar Hero” oraz trasy koncertowe do najdalszych zakątków świata – odkrywa przed nami swoje spojrzenie na muzykę instrumentalną. Dean Fertita i Troy Van Leeuwen zdradzają szczegóły powstania ostatniej płyty Queens of the Stone Age. Frank Gambale odkrywa karty tuż przed kolejną wizytą w Polsce na festiwalu Drumfest (15.10). Paul Gilbert dokonuje głębokiej analizy najnowszej płyty swej macierzystej formacji Mr. Big. Oprócz ww. w numerze także weteran rockowej sceny Steve Lukather, maestro gitary slide Joe Colombo, królowa metalowej gitary Marta Gabriel (Crystal Viper) oraz „Zły Pies” Adam „Herbata” Herbowski. W strefie niskich brzmień legendarny spotykamy się z legendarnym basistą Tower of Power: Rocco Prestią. Także 12 testów i 6 lekcji od klasyki po metal (w tym jedna basowa). To się czyta i gra!

 

Zapraszam do lektury,
Krzysztof Inglik

Wydanie drukowane

Zamów już dziś ten numer

Wydanie elektroniczne

Pobierz magazyn już teraz

Prenumerata

E-prenumerata

W numerze między innymi:

Alex SkolnickSłynny wiosłowy thrash metalowego Testementu, lider jazzowego trio, prowadzonego z sukcesami pod własnym nazwiskiem, a także wieloletni gitarzysta Trans-Siberian Orchestra. Według ankiety amerykańskiego magazynu Guitar World jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów.

Queens of The Stone AgeDean Fertita i Troy Van Leeuwen zdradzają nam co robili zamknięci długo w jednym pokoju, dlaczego "Villains" spaliło most do przeszłości, co zrobić by czuć się potrzebnym w zespole, w którym są aż trzy gitary, jak odkryć swoją indywidualną ekspresję i czego nauczyli się od Iggy’ego Popa…

Frank GambaleFrank Gambale to niekwestionowany mistrz sweep-pickingu, wielki innowator, wizjoner, który miał ogromny wpływ na młodszych gitarzystów (w tym wielu młodych mistrzów gitary).

Charvel Pro-Mod San Dimas Style 2 HH FR M QMNależąca obecnie do koncernu Fender marka Charvel od wielu lat ma ugruntowaną opinię znakomitych instrumentów, które odnajdują się w rękach gitarzystów szukających połączenia klasycznego designu Strata lub Tele z podrasowanym, rockowym brzmieniem.

Epiphone Masterbilt Century Deluxe ClassicWspółczesny model Century Deluxe Classic przejął większość cech swoich protoplastów sprzed ośmiu dekad, ma również nowe rozwiązania, które czynią go współcześnie bardziej uniwersalnym.

Ibanez RG752LWFXWielu młodszej daty miłośników niskich brzmień nie zdaje sobie sprawy z tego, że całe to szaleństwo zaczęło się na przełomie lat 80. i 90. od modelu Universe, który był pierwszą masowo produkowaną 7-strunową gitarą elektryczną, zbudowaną specjalnie dla Steve’a Vaia.

Rocco Prestia w Basiście
 


...a poza tym m.in.: Maciej Matysiak, Ashdown AAA-30, KHDK Abyss, Dean Markley Cryogenic Activated Blue Steel 45-105
26 dodatkowych stron